55-60 bin TL gaming laptop önerisi

Bütçe
55000

oğuzhan55x

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 3 yıl MacBook kullandıktan sonra Windows'u ve oyun oynamayı özlediğim için tekrar dönüş yapmaya karar verdim. Laptop almayı istiyorum. Kendimi bildim bileli laptop kullandım, masaüstü de düşünüyorum. Alırsam ilk kez masaüstü almış olacağım ama üniversite süreci vs olduğu için laptop daha iyi bir tercih gibi gözüküyor benim için. gaming laptop istiyorum. Kafamda olan birkaç özelliği belirledim.

Kesinlikle 17.3 inç, 2K ekranlı ve 16:9 ekran oranına sahip bir laptop istiyorum. 16 inç, 15 inç vs istemiyorum. 4-5 yıl önce 17.3 inç ASUS ROG kullandığım için çok keyif almıştım. Kasa kalitesi de önemli benim için. Alüminyum kasa olursa iyi olur çünkü MacBook'den geçiş yapacağım için kalitesiz hissettirmesin. Donanımı da önemli ama öncelik olarak ekran kalitesi ve ses sistemi hoparlörü benim için ilk sırada geliyor çünkü oyun oynamaktan çok video ve film izliyorum Netflix, YouTube vs yerlerden. Bayağı aktif şekilde kullanıyorum.

Bana uygun olan 2 model buldum. Link bırakıyorum. 2 laptoptan hangisi daha iyidir? Mesela ASUS ROG'da WQHD ekran olduğu yazıyor, Omen'de QHD yazıyor. Hangi ekran türü kaliteli bilmiyorum. Bilgili arkadaşların yardım etmesini bekliyorum. İstediğim özelliklerde gaming laptop da önerebilirsiniz tabii bulabilirseniz artık. 17 inç laptop zor bulunuyor. Hep 16 inç ve 16:10 ekran oranınında laptoplar çoğaldı.

Son düzenleme:
Güzel makine ama 17.3 inç istiyorum hocam

Benim yukarda eklediğim de 4060 versiyonlusu idi çok fark olur mu 4060 ve 4070 arasında

Geri
Yukarı