55 bin TL bütçe ile sistem toplama

Bütçe
55 Bin TL

AzirTheEmperor

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar,

Başlıkta belirttiğim bütçe doğrultusunda bir bilgisayar toplamak istiyorum ve kendi araştırmalarım sonucunda 2 adet sistem oluşturdum ama daha önce hiç bilgisayar toplama tecrübem olmadığı için sizin yorumlarınızı okumak istiyorum ve yaptığım hataları, olabilecek daha iyi seçenekleri görmek istiyorum. Bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Hedefim 12.Nesil işlemcili, DDR5 ram'li ve RTX 3080 ekran kartlı sistemler oluşturmaktı.

Sistem #1

• İşlemci : Intel Core i7 12700K 5.00 Ghz 12 Çekirdek 25MB 1700p 10nm İşlemci (Tray,Fansız) --- 8160.85TL
  • Anakart : Gigabyte Z690 UD AX 6000mhz(OC) M.2 Wi-Fi 1700p ATX Anakart --- 4817.85TL
  • Bellek : Corsair 32GB(2x16) Vengeance 4800mhz CL40 DDR5 Ram (CMK32GX5M2A4800C40) --- 4792.92TL
  • Ekran Kartı : Asus GeForce RTX 3080 Rog Strix V2 O10G 10GB GDDR6X 320 Bit LHR Ekran Kartı --- 24641.42TL
  • SSD Disk : Samsung 1TB 980 PRO w/ Heatsink Okuma 7000MB-Yazma 5000MB M.2 SSD (MZ-V8P1T0CW) --- 3738.46TL
  • Kasa : Cooler Master MasterBox TD500 ARGB Tempered Glass Siyah USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa --- 2305.21TL
  • Güç Kaynağı : Corsair 850W RMx Serisi 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı --- 2988.06TL
  • İşlemci Soğutucu : Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB 360 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu --- 2571.19TL
  • TOPLAM : 54.171,72 TL
Sistem #2

sistem1.png

Sizce hangi parçaların yerine daha iyisi seçilebilir? Hangileri hatalı veya gereksiz pahalı? Ayrıca hangi parçaları neden seçmeliyim gibi konularda bilgilendirir misiniz?

En ucuz RTX 3090'nın fiyatı 39 bin TL gözüküyor bu diğer parçaların olabildiğince düşük kalitede seçmeme yol açmaz mı ?
1. Sistem cok guzel olmus, sadece Liquid Cooler ı Corsair veya Arctic gibi bir markaya degistirmenizi tavsiye ederim.
Sisteminiz sadece oyun içinmi yoksa render/iş yapılacakmı?

1 - Merhaba teşekkür ederim, https://www.sinerji.gen.tr/corsair-icue-h100i-elite-capellix-rgb-240-mm-intel-amd-uyumlu-sivi-sogutucu-p-38141 ilk topladığım sistemi Sinerji'den topladığım için ancak seçenekler arasındakileri seçebiliyor. Fakat 12.Nesil işlemciler için ek aparat alınması gerekiyormuş ve sistem toplama kısmında maalesef seçemiyorum ( şu an stoklarında da yok) başka bir öneriniz olabilir mi ?
2 - Yazılım Mühendisliği öğrencisi olduğum için aynı zaman da programlama açısından da kullanacağım. Aslında bu sistemi alırken hedefim bilgisayarda yapmak istediğim neredeyse her şeyi olabildiğince en yüksek performans ile yapmak örneğin program yazmak, belki ileride programlama videoları hazırlarım bu yüzden render almak, eğlenmek istediğimde en kaliteli bir şekilde oyun oynamak gibi

1 - Merhaba teşekkür ederim, https://www.sinerji.gen.tr/corsair-icue-h100i-elite-capellix-rgb-240-mm-intel-amd-uyumlu-sivi-sogutucu-p-38141 ilk topladığım sistemi Sinerji'den topladığım için ancak seçenekler arasındakileri seçebiliyor. Fakat 12.Nesil işlemciler için ek aparat alınması gerekiyormuş ve sistem toplama kısmında maalesef seçemiyorum ( şu an stoklarında da yok) başka bir öneriniz olabilir mi ?
2 - Yazılım Mühendisliği öğrencisi olduğum için aynı zaman da programlama açısından da kullanacağım. Aslında bu sistemi alırken hedefim bilgisayarda yapmak istediğim neredeyse her şeyi olabildiğince en yüksek performans ile yapmak örneğin program yazmak, belki ileride programlama videoları hazırlarım bu yüzden render almak, eğlenmek istediğimde en kaliteli bir şekilde oyun oynamak gibi
Pardon, şimdi gördüm. O parçalara o kadar vermeye değmez bence. Sistemi kendiniz montajini yapabilecekseniz ayri ayri alalim parcalari.
Ama parcalari cok iyi secmissiniz.

Crucial Ballistix Max 16 GB (2x8) 4000 MHz DDR4 CL18 BLM2K8G40C18U4B Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Hem Ray Tracing hem de Rendering performansı yüksek bir sistem.
Görsellik istiyorsanız alternatif ARGB/RGB parçalar da önerebilirim.

Toplamda 55000TL civarı oluyor.

Pardon, şimdi gördüm. O parçalara o kadar vermeye değmez bence. Sistemi kendiniz montajini yapabilecekseniz ayri ayri alalim parcalari.
Ama parcalari cok iyi secmissiniz.
Maalesef sistem toplamayı bilmiyorum :') o yüzden hazır sistemlere yöneliyorum ya da parçaları kendim seçip ilgili firmaya toplatma seçeneğine bakıyorum
Crucial Ballistix Max 16 GB (2x8) 4000 MHz DDR4 CL18 BLM2K8G40C18U4B Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Hem Ray Tracing hem de Rendering performansı yüksek bir sistem.
Görsellik istiyorsanız alternatif ARGB/RGB parçalar da önerebilirim.

Toplamda 55000TL civarı oluyor.
İlgilendiğiniz için teşekkürler fakat kendim sistem toplamayı bilmediğim için bu seçenek bana uygun değil.
ve sanırım bu sefer yeni nesili takip etmek istiyorum. ( DDR5 )

Maalesef sistem toplamayı bilmiyorum :') o yüzden hazır sistemlere yöneliyorum ya da parçaları kendim seçip ilgili firmaya toplatma seçeneğine bakıyorum

İlgilendiğiniz için teşekkürler fakat kendim sistem toplamayı bilmediğim için bu seçenek bana uygun değil.
ve sanırım bu sefer yeni nesili takip etmek istiyorum. ( DDR5 )
Hocam tabii sizin karariniz, ama internette bir sürü toplama rehberi var. Bilgisayar toplamak lego seti toplamak gibi zaten. Bu kadar bütçeye daha iyi sistemler toplanir eğer ayrı alınırsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı