55 bin TL sistem toplama önerisi

Tek emin olduğum nokta PNY 4070 Super overclocked ekran kartının bana kesinlikle yeteceğiydi ki fiyat performansı bayağı uygun hissetirdi bana.

AMD sistemi için tavsiyem bu olur:

Ekran kartında OC Edition kısmı, fabrika çıkışı hız aşırtmalı olduğu anlamına geliyor. Bu da normal bir RTX 4070 Ti'dan biraz daha yüksek performans anlamına geliyor. TUF serisi zaten, ekran kartı çok iyi.

PC'nin fiyatı 52.000 TL, ayrıca RAM 16 GB ama sen aynı RAM'den 1 tane daha ekle. Ayrıca SSD kısmına gelip SSD olarak "Kingston 1TB NV2 GEN4x4 NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 2100 MB yazma)" bunu seç.

Bu sistem yeterli olur senin için hocam. SSD hızlı olur istediğin gibi. RAM'i de 2 tane eklediğin için sistemin daha hızlı çalışmasını sağlarsın.

Ekran kartında OC Edition kısmı, fabrika çıkışı hız aşırtmalı olduğu anlamına geliyor. Bu da normal bir RTX 4070 Ti'dan biraz daha yüksek performans anlamına geliyor. TUF serisi zaten, ekran kartı çok iyi.

PC'nin fiyatı 52.000 TL, ayrıca RAM 16 GB ama sen aynı RAM'den 1 tane daha ekle. Ayrıca SSD kısmına gelip SSD olarak "Kingston 1TB NV2 GEN4x4 NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 2100 MB yazma)" bunu seç.

Bu sistem yeterli olur senin için hocam. SSD hızlı olur istediğin gibi. RAM'i de 2 tane eklediğin için sistemin daha hızlı çalışmasını sağlarsın.

sağol reis sen nerede yaşıyorsun bu arada

tek emin olduğum nokta pny 4070 super overclocked ekran kartının bana kesinlikle yeteceğiydi ki fiyat performansı baya uygun hissetirdi bana

fps
rust
onun dışında klasik büyük oyunları bitirmeyi düşünüyorum hogwast legecy dir zelda serisini pc m açıyor sağolsunlar grafik konusunda kasmamışlar bitirdim seriyi mesela o tarz witcher 3 ü bitiricem falan

işin rakabet tarafı rustta rust içinde hızlı ssd ve sağlam işlemci önemli ssd sunuculara hızlı girebilmek için önemli işlemcide oyunun optimilizasyonu eski olduğu için ekran kartından çok işlemciye yükleniyor ondan önemli

yani kısacası sağlam ramde önemli çünkü 4090ti da taksam 4070 super de taksam fps artmayacak 3060 ti da da yüksek fps alınıyor oyunda gerisi ram hızı falan ondan ztn sistemi bu şekilde toplamaya çalışmıştım

Hocam o zaman sana attığım linkten ekran kartını "ASUS GeForce RTX 4070 DUAL OC Edition 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Kartı" ekran kartına düşürüp işlemcini "AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 64MB Önbellek 12 Çekirdek AM5 5nm İşlemci" işlemcisine yükseltebilirsin.

Kısaca bu sistemi kurarsın:
Ekran Kartı: ASUS GeForce RTX 4070 DUAL OC Edition 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Kartı
İşlemci: AMD Ryzen 9 7900X 4.7GHz 64MB Önbellek 12 Çekirdek AM5 5nm İşlemci
Anakart: ASUS PRIME A620M-K 6400MHz(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI VGA mATX
RAM: Corsair 16GB Vengeance 5200Mhz CL40 DDR5 Siyah Kutusuz Ram (2 adet)
SSD: Kingston 1TB NV2 Gen4x4 NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 2100MB Yazma)
Bilgisayar Kasası: Rampage VOYAGER 750W 80+ BRONZE RGB ATX Mid Tower Gaming Kasa

Ama tavsiyem işlemciden düş, işlemci soğutucusu ekle. Bu işlemcinin kendi soğutucusu yok çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı