55 bin TL bütçe ile sistem toplama

Bütçe
55 Bin TL
Pekala böyle bir durumda sizin öneriniz ne olurdu ? Ayrı ayrı parçalar halinde
Birkac soru soracağım:
Sessizlik sizin için önemlimi?
RGB sizin için önemlimi?
Böyle bir sisteme 4K veya QHD bir monitör yakışır, varmı elinizde?

56.719 TL tuttu
eğer fazla ise azaltabiliriz.

Son düzenleme:
Birkac soru soracağım:
RGB sizin için önemlimi?

56.719 TL tuttu
Öncelikle çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.
Sessizlik orta derece önemli sanırım gece kullanırken çok fazla ses çıkarmasını istemem
RGB pek önemli değil bir kaç tane fanı renkli ışıklı olsun yeter ram gibi diğer bileşenlerin RGB olmasına gerek yok
4K Monitör olarak ise Samsung Odyssey G7 düşünüyorum özelliklerine ve rakiplerine göre fiyatı gayet uygun geldi. SAMSUNG LS28AG700NUXUF Odyssey G7 28 inç Oyun Monitörü, UHD, 1 ms, 144 Hz, FreeSync, G-Sync, HDR 400, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Ekran kartına ön yargı ile yaklaşıyorum sanırım diğer 3080ti'lere göre daha ucuz olması sebebiyle

Daha önce hiçbir tecrübem olmamasına rağmen kendi başıma toplayabileceğime dair bir inanç oldu içimde ama sanırım kablolama işi ve kasada neyi nereye sabitlemem gerektiği konusu beni biraz korkutuyor. Peki kendi başıma toplayamadığım takdirde yardım alabileceğim herhangi bir yer var mı ? Ücretini ödeyerek

Öncelikle çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.
Sessizlik orta derece önemli sanırım gece kullanırken çok fazla ses çıkarmasını istemem
RGB pek önemli değil bir kaç tane fanı renkli ışıklı olsun yeter ram gibi diğer bileşenlerin RGB olmasına gerek yok
4K Monitör olarak ise Samsung Odyssey G7 düşünüyorum özelliklerine ve rakiplerine göre fiyatı gayet uygun geldi. SAMSUNG LS28AG700NUXUF Odyssey G7 28 inç Oyun Monitörü, UHD, 1 ms, 144 Hz, FreeSync, G-Sync, HDR 400, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Ekran kartına ön yargı ile yaklaşıyorum sanırım diğer 3080ti'lere göre daha ucuz olması sebebiyle

Daha önce hiçbir tecrübem olmamasına rağmen kendi başıma toplayabileceğime dair bir inanç oldu içimde ama sanırım kablolama işi ve kasada neyi nereye sabitlemem gerektiği konusu beni biraz korkutuyor. Peki kendi başıma toplayamadığım takdirde yardım alabileceğim herhangi bir yer var mı ? Ücretini ödeyerek
Öncelikle Rica ederim,

Merak etmeyin sisteminizdeki her parça bildiğim kadarıyla sessiz.
PNY kaliteli bir markadır, içiniz rahat olsun.
Seçtiğiniz monitör iyi bir monitör, ancak Samsung da ölü piksel sıkıntısı olabiliyor.

Son olarak, eğer toplayamazsanız, 56 bin tl lik sistemi bizim mahalle bilgisayarcılarına emanet edebileceğinizi pek sanmıyorum, maalesef toplama hizmeti veren bir yerden de haberim yok.
Ancak eğer tekrar technopat ta konu açarsanız, buradaki arkadaşlar severek yardımcı olacaktır.

ve sanırım bu sefer yeni nesili takip etmek istiyorum. ( DDR5 )
DDR5, şimdilik gereksiz masraf ama kararlıysanız DDR5 sistem de toplayabilirim.
Birkac soru soracağım:
RGB sizin için önemlimi?

56.719 TL tuttu
Ekran kartı gereksiz pahalı.
Ramler kötü.
Soğutucu illa RGB olacaksa Lian Li Galahad 360 tercih edilebilir.
SSD'ye heatsink gereksiz.
Bu bütçeye daha iyi kasalar var.

Son düzenleme:
Şu an piyasadaki en ucuz RTX 3080 Ti.

Sizin önerdiğinizden 1k daha ucuz ve daha başarılı bir model.
Önceki listemde de önerdim.

DDR5, şimdilik gereksiz masraf ama kararlıysanız DDR5 sistem de toplayabilirim.

Ekran kartı gereksiz pahalı.
Ramler kötü.
Soğutucu RGB olacaksa Lian Li Galahad 360 tercih edilebilir.
SSD'ye heatsink gereksiz.
Bu bütçeye daha iyi kasalar var.
Hocam , arkadaş DDR5 istemişti en uygun DDR5 i seçtim.
Kasa görüntü olarak herkesin beğenebileceği bir şey seçtim, sonradan değişilebilir.

Sizin önerdiğinizden 1k daha ucuz ve daha başarılı bir model.
Önceki listemde de önerdim.
Stokta yok.

Kasa görüntü olarak herkesin beğenebileceği bir şey seçtim, sonradan değişilebilir.
Görüntüsü de güzel değil. Zaten önerdiğiniz kasa görünüşüyle öne çıkan bir kasa değil.
Şunu öneririm:

O halde şu var

Görüntüsü de güzel değil. Zaten önerdiğiniz kasa görünüşüyle öne çıkan bir kasa değil.

O halde şu var
Itopyanın ne kadar güvenilir olduğu tartışmaya açık.
Hocam bu kasaya ATX anakart ve 360mm AiO nasıl sığacak?

Itopyanın ne kadar güvenilir olduğu tartışmaya açık.
Monitörümü ve ekipmanlarımı itopyadan aldım. Tartışmasız güvenilirdir.
Hocam bu kasaya ATX anakart ve 360mm AiO nasıl sığacak?
E-ATX ve 360mm desteği mevcut.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı