5500 TL dizüstü bilgisayar önerisi

Şu zamana kadar 2 tane HP laptop kullandım, ikincisinden yazıyorum pek memnun değilim HP'den. Bir Lenovo veya ASUS falan değil benim için.

Herkesin kullanım amacı farklı sen render için alırsın fazla ısındığı için memnun kalmazsın.
O ders yapmak için alır ısınmadan gayet memnun kullanır. Herkes başka bir amaç için alır.

Herkesin kullanım amacı farklı sen render için alırsın fazla ısındığı için memnun kalmazsın.
O ders yapmak için alır ısınmadan gayet memnun kullanır. Herkes başka bir amaç için alır.

Oyun amaçlı kullanılacaksa ısınacaktır.
Şu tavsiyemdir:

Bütçe artırılamaz ise bu.

4 GB tümleşik, 1 adet boş yuva var. İstersen 4 istersen 8 GB RAM takabilirsiniz.

Bütçe artırılabilir ise +8 GB RAM ile bunun alınması gerektiğini düşünüyorum.

Benim kullandığım model HP G5 255 idi sanırım. 8 GB RAM vardı, R3 2. nesil işlemci vardı. O laptopla render değil, oyun bile beklemiyordum. Zula da bile ısınıyordu. Ki keşke HP'nin tek sorunu ısınma olsa. Müşteri hizmetleri de rezillik üstüne rezillik.

Ben sadece örnek verdim.

Kullanacak arkadaş oyun için demiş, oyun için ısınır. Ki zaten bu bütçede oyun için ısınmayacak model yoktur bence ancak HP diğerlerine nazaran biraz daha ısınıyor. Bütçe aşamayacaksa benim attığım model, 6K yapabilirse de @ValderZ hocamın attığı laptopa ek 8 GB RAM takviyesi yapar, akar gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı