5500 TL İncehesap veya İtopya Üzerinden PC Toplama

jackarmis

Kilopat
Herkese selam. LOL ve Knight oynayacağım için Intel-NVIDIA tabanlı sistem istiyorum, birkaç kez konu açtım ve belirtmeme rağmen ısrarla tüm yorum AMD idi. O yüzden tekrar açmak zorunda kaldım. Yarın indirime girdiği gibi alacağım. Fiyat 6000 TL'yi falan görebilir sorun değil, yarınki indirimle 5500 civarlarına düşer muhtemelen. Zaman ayırıp yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. Fiyata monitör dahil değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Intel istiyorsan bunu alabilirsin. Adata SSD yerine 512 GB XPG yap. Üstüne ek olarak 1 TB HDD al harici olarak. Gayet güzel sistem olur. Zaten bütçene 9600K ve Z390 anakart yetmeyeceği için maksimum 9400F alabilirsin. Dediğim değişiklikleri yapınca 5466 TL oluyor.
Overclock yapmayacağım için K işlemci ve Z serisi anakart istemiyorum zaten. 500 GB SSD yeter, HDD almayacağım. Teşekkürler, sistem aklımda dursun.

Overclock yapmayacağım için K işlemci ve Z serisi anakart istemiyorum zaten. 500 GB SSD yeter, HDD almayacağım. Teşekkürler, sistem aklımda dursun.
Ama 512 GB XPG yapın mutlaka. SU630 kronik sorunlu. Yenileri sorunsuz deselerde riske atmayalım.

Ben işlemcisi güçlü bir pc dizmek istiyorum. Örneğin i5 9400f RTX2060 yerine i7 9700 1660Ti tercih ederim. Tahmini 300 TL civarı fark olur ama veririm. Hatta i7 9700 & 1650 bile tercih ederim.
Dostum oyunlarda ekran kartı daha önemli. Evet oynadığın oyunlar işlemciye önem veriyor fakat ikisini dengelemek daha iyi performans verir. Zaten oyunlarda 9600K, 9700K ve 9900K farklarını izlersen 1-2 FPS fark var aralarında. 9400F ile 9600K arasında da en fazla 5-10 FPS oynar. İ7 9700, 2200 TL'lik bir işlemci. Buna bir soğutucu alsan 300 TL daha gidecek. E böyle bir anakarta gidip de giriş seviyesi bir anakart almazsın. Ortalama bir B365 aldığını düşünelim 650-700 TL'ye. Sadece işlemci anakart ve soğutucu 3300 TL etti. Kasa, SSD, PSU, RAM ve ekran kartına 2700 TL bütçen kalıyor. Kasa + PSU için 700 TL gitse, SSD için 500 TL gitse, RAM için de 500 TL gitse ekran kartına 1000 TL bütçen kalıyor. 1000 TL bütçeye alabileceğin en kral ekran kartı RX570. İstersen deneyip görebilirsin. O yüzden 9400F ve 2060 en iyi ikilidir bu bütçede.

Lol ve knight oynayacagim demis, RTX 2060lar GTX 1660ler I7ler havada ucusuyor. Dedigin oyunlari oynamak icin 2. el 1500 liraya pc alsan yeter artar bile....

Onun disinda...ilerde pisman olmak istemiyorsan knighti birakmani tavsiye ederim...bos bir oyun, cok zamanini calar, guzel de degil o kadar, bu devirde oynanmaz.

Lol ve knight oynayacagim demis, RTX 2060lar GTX 1660ler I7ler havada ucusuyor. Dedigin oyunlari oynamak icin 2. el 1500 liraya pc alsan yeter artar bile....

Onun disinda...ilerde pisman olmak istemiyorsan knighti birakmani tavsiye ederim...bos bir oyun, cok zamanini calar, guzel de degil o kadar, bu devirde oynanmaz.
Parası varsa neden almasın? Varlık içinde yokluk çekmek tam olarak sizin dediğiniz oluyor. Hem onları oynayacak diye başka oyunları hiç oynamayacak anlamına mı geliyor? Sıkılınca başka bir oyuna geçince 25-30 FPS mi oynasın en düşük ayarda güncel oyunları?

Parası varsa neden almasın? Varlık içinde yokluk çekmek tam olarak sizin dediğiniz oluyor. Hem onları oynayacak diye başka oyunları hiç oynamayacak anlamına mı geliyor? Sıkılınca başka bir oyuna geçince 25-30 FPS mi oynasın en düşük ayarda güncel oyunları?

Sizce lol ve knight oynayan birinin kendi parasi olma ihtimali kac? Baska oyunlar oynayacagini belirtmemis, sadece onlari soylemis, oyle dese onu da dikkate alirdik. Mevcut bilgilerde boyle birsey yok. Belki genc ve tecrubesiz bir arkadas ve tahmini bir butceyle soruyor? Bunu bilemeyiz, o yuzden once durumu anlamak lazim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı