5500 TL Intel - AMD Oyun Sistemi

volkanFB

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba..
Önümüzdeki hafta içinde yeni bir oyun sistemi toplayacağım fakat bu sistemin oyunları oynatmasını değil parçalamasını istiyorum. Bilgisayar donanımından çok iyi anlayan biri değilim fakat bir kaç gündür piyasa ve bileşenlerle ilgili araştırma yapıyorum ve az çok technopatın da büyük katkısı ile fikir sahibi oldum. İstediğim sistemin listesini yaptım sizlerle paylaşacağım. Fakat ıntel sistem oluşturduğum için fiyat biraz uçuk oldu ve bütçemi zorluyor. Sizlere sormak istediğim bu sistemden alacağım performanstan ödün vermeden AMD sistem toplamak mümkün mü? Mümkün ise bu sisteme rakip olabilecek sistem paylaşabilir misiniz? Veya bu ıntel sisteme rakip farklı bir ıntel sistemi daha hesaplı fiyata toplayabilir miyiz? Bütçem 5500tl arkadaşlar bu hafta içinde almayı düşünüyorum. Acil görüş fikir ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Kendi listemi mesaja ekledim Şimdiden teşekkürler..

sistemintel.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Işlemci yi intel i5 4690 k yapıp anakartı gaming 5 olarak değiştirirseniz eğer ortaya biraz daha makul bir fiyat çıkacaktır. Ayrıca normal msi gtx 980 alabilirsiniz fiyati düşürmek adına. Bütçeniz buna ve fazlasına yetiyorsa X99 bir sistem de toplayabilirsiniz. Tamamen sizin özgür iradenize bağlı.

Edit : imla ☺

Son düzenleme:
Biraz daha beklenip z170 chipsetli anakartlar ve ddr4 ramler yaygınlaştıktan sonra skylake sistem toplamak daha iyi bir tercih olacaktır.

Ara Toplam4.508,11 TL
Toplam KDV815,06 TL
Sepet Toplam Fiyatı5.320,17 TL
[TBODY] [/TBODY]
Belleği ayrıyeten burdan alırsın

KINGSTON HX424C15FB/8 HyperX Fury Black DDR4-2400Mhz C15 8GB (1x8GB) (15-15-15) 1.2V Bellek - inventus

Arkadaşın 4k çözünürlüğü destekleyen bir monitörü yok ise 980ti almak mantıksız olacaktır.Ekran kartı 980 yapılıp anakart, hdd ve kasa değiştirilebilir.Bu bütçeli bir sisteme en azından +80 bronze sertifikalı güç kaynagı yakışacaktır.

Şöyle bir sistem toplanabilir;

Adsız.png

İsterseniz 980Ti sığdırmaya çalışırım ama bu kartı aldıktan sonra bence en az birde 144Hz monitör konulmalı. O yüzden hiç girmedim o işe.

Ara Toplam4.508,11 TL
Toplam KDV815,06 TL
Sepet Toplam Fiyatı5.320,17 TL
[TBODY] [/TBODY]
Belleği ayrıyeten burdan alırsın

KINGSTON HX424C15FB/8 HyperX Fury Black DDR4-2400Mhz C15 8GB (1x8GB) (15-15-15) 1.2V Bellek - inventus
Böyle bir sisteme Zalman Z3+ koymak saçma olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı