5500 TL IPS monitör önerisi

Bütçe
5500
Hocam pek sanmıyorum. Çünkü R25i-30, Omen 25i ve 24G2SP gibi modeller, önerilerde başı çeken en üst seviye sayılabilecek modellerden üç tanesi. Başka keşfedilmemiş modeller illaki vardır ancak incelemesi olmayan ürünleri pek önermiyorum şahsen. 24G2SP de güzel monitör ancak indirimi bitti, şu an pahalı satılıyor ve bütçe arttırmaya değecek bir olayı da pek yok.

Kaynak?

Attığınız monitörde G-SYNC çipi yok, dolayısıyla Native G-SYNC diye bir şey yok. G-SYNC Compatible başlığı altında yer alan bir model olur ve benim söylediğim iki üründe de G-SYNC Compatible var zaten.
Donanımsal olarak yok zaten. NVIDIA'nın GSYNC uyumluluk listesinde bu monitör mevcut. Flicker sorunu da yaşamazsın. Sizin paylaştığınızda sadece HP'nin tam uyumu var.

Donanımsal olarak yok zaten. NVIDIA'nın GSYNC uyumluluk listesinde bu monitör mevcut. Flicker sorunu da yaşamazsın. Sizin paylaştığınızda sadece HP'nin tam uyumu var.
İkisinin de G-SYNC uyumluluk listesinde ismi mevcut. Yanlış bilgi vermeyin.
1701714371408.png

1701714305821.png

1701714314359.png

Hocam nerede Lenovo? Ben zaten uyumlu olduğu için LG paylaştım. Sen benim paylaştığım monitörün uyumluluğunu atıyorsun buraya.
Mesajımda Lenovo ile birlikte Omen 25i'yi de önerdim ve o bu listede mevcut. Ayrıca Lenovo R25i-30 henüz çok yeni bir model, buraya henüz eklenmemesi normal. Ağustos 2023 gibi çıktı bu monitör.

Mesajları dikkatli okuyun. Kıyaslama yapma amaçlı hem sizin hem kendimin önerdiği modeli koydum mesaja.

Mesajımda Lenovo ile birlikte Omen 25i'yi de önerdim ve o bu listede mevcut. Ayrıca Lenovo R25i-30 henüz çok yeni bir model, buraya henüz eklenmemesi normal. Ağustos 2023 gibi çıktı bu monitör.

Mesajları dikkatli okuyun. Kıyaslama yapma amaçlı hem sizin hem kendimin önerdiği modeli koydum mesaja.
Bence siz dikkatli okuyun. Sizin paylaştığınızda sadece HP'nin uyumu var diye belirtmişim. LG'yi de siz paylaşmadığınıza göre bana LG'nin fotoğrafını atmanıza gerek yok.

Bence siz dikkatli okuyun. Sizin paylaştığınızda sadece HP'nin uyumu var diye belirtmişim. LG'yi de siz paylaşmadığınıza göre bana LG'nin fotoğrafını atmanıza gerek yok.
Neyse, R25i-30'da da G-SYNC açılabiliyor, uyumlu. O listede yazmamasının sebebi R25i-30'un henüz 3 aylık bir model olması. Yakında eklenir.
Ayrıca hala bu soruma cevap bekliyorum. Bu kadar konu değiştirme çabası yeterli.

Hocam pek sanmıyorum. Çünkü R25i-30, Omen 25i ve 24G2SP gibi modeller, önerilerde başı çeken en üst seviye sayılabilecek modellerden üç tanesi. Başka keşfedilmemiş modeller illaki vardır ancak incelemesi olmayan ürünleri pek önermiyorum şahsen. 24G2SP de güzel monitör ancak indirimi bitti, şu an pahalı satılıyor ve bütçe arttırmaya değecek bir olayı da pek yok.

Hocam çok yakın fiyata olsalar R25i-30 mu tercih edilmelidir yoksa 24G2SP mi tercih edilmelidir ?

Hocam çok yakın fiyata olsalar R25i-30 mu tercih edilmelidir yoksa 24G2SP mi tercih edilmelidir?
"Dinamik Kontrast" özelliği dizi/film alanında hoş bir kullanım senaryosuna sahip, bu yüzden kendime alacak olsam R25i-30 alırdım muhtemelen. Ama her ikisi de çok kaliteli monitör. 24G2SP'nin en büyük artısı doğal kontrastının 1500:1 olması. R25i-30 ise 1100:1 kontrasta sahip. Tabii üniteden üniteye bu değer 100 aşağı 100 yukarı oynayabilir ama aralarında belirgin bir kontrast farklılığı mevcut ve bu da "Dinamik Kontrast" özelliğini kullanmadığın senaryolarda 24G2SP hanesine bir sayı yazar.

Geri
Yukarı