5500 TL iş bilgisayarı önerisi

osman5123

Hectopat
Yer
Ankara
Merhabalar, son zamanlarda annem bir işe girdi ve şirket ona iş bilgisayarı alacakmış, bana söylediği kriterler şunlar:

-5500 TL son bütçe. Biliyorsunuz, kurumsal şirketler verdikleri rakamı esnetemezler
-Office 365, ve buna benzer programları kaldırabilmeli.
-Ekran kartı hiç önemli değil, lakin işlemci performanslı olsa iyi olur.
-Hafif olmalı.
-Güzel bir estetiği olsa iyi olur.
-Windows kurulmuş gelmeli.
-En az 240GB SSD.
-8 GB RAM ideal olur, ancak 4 ile yetinebilir.
- Ve sessiz

(Bir de biraz marka takıntısı var, ASUS, HP, Lenovo gibi markaları tercih ediyor.)

Ben şimdilik bunu bulabildim:

Her tür önerilerinize açığım, herkese iyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurarım kurmasına da (zaten bende kendime kurduğum masaüstü var), kendisi illa orijinal olsun filan diyor. Ben onu ikna ederim, FreeDOS olsa da olur o zaman...
Hocam orijinal windows 10 deneme sürümü indirebilirsiniz. Ekran parlaklığını ayarlayamamak ve sağ altta şeffaf bir şekilde deneme sürümü yazması haricinde annenize bir eksisi olacağını sanmam. Çok takarsa CMD ile aktif etmek korsan indirmekten daha sağlıklı olur zannımca ya da 10 TL'lik key'leri almak.

Merhabalar, son zamanlarda annem bir işe girdi ve şirket ona iş bilgisayarı alacakmış, bana söylediği kriterler şunlar:

-5500 TL son bütçe. Biliyorsunuz, kurumsal şirketler verdikleri rakamı esnetemezler.
-Office 365, ve buna benzer programları kaldırabilmeli.
-Ekran kartı hiç önemli değil, lakin işlemci performanslı olsa iyi olur.
-Hafif olmalı.
-Güzel bir estetiği olsa iyi olur.
-Windows kurulmuş gelmeli.
-En az 240GB SSD.
-8 GB RAM ideal olur, ancak 4 ile yetinebilir.
- Ve sessiz

(bir de biraz marka takıntısı var, ASUS, HP, Lenovo gibi markaları tercih ediyor.)

ben şimdilik bunu bulabildim:

Her tür önerilerinize açığım, herkese iyi forumlar...

Reis bahsettiğin PC'nin sessiz olması biraz sor.

İllaki orijinal olmasına gerek yok internetten 50 TL gibi bir ücrete alıp orijinal yapabilirsiniz.

Kurarım kurmasına da (zaten bende kendime kurduğum masaüstü var), kendisi illa orijinal olsun filan diyor. Ben onu ikna ederim, FreeDOS olsa da olur o zaman...

Yeni konular

Geri
Yukarı