5500 TL işlemci önerisi

Bütçe
5500

Garybann

Decapat
Daha fazla  
Şu anda i5-8500 var. Örneğin i7 10. nesil bir işlemci alsam oyunlarda ne kadar FPS farkı olur? (PUBG, Detriot vs. bu oyunlarda düşük FPS alıyorum) Veya birkaç öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, konu sahibinin İntel işlemcisi var, bu yüzden işlemciyi AMD önerecekseniz veya yeni nesil PİN/soket'e sahip işlemciler önerecekseniz, çalışabilmesi için işlemciye uygun anakart da önermeniz gerekiyor.

@Garybann, kullanım amacınız render odaklı mı, yoksa oyun odaklı mı?

Son düzenleme:
Eğer 10. nesil bir i7 işlemci almayı düşünüyorsanız anakartınızı da değiştirmeniz lazım. 8. nesil 1151 soket fakat 10. nesil 1200 soket. Ayrıca FPS farkı biraz da sisteminize bağlıdır diye düşünüyorum. Sisteminizi belirtirseniz daha iyi bir şekilde yardımcı olunabilir.

1.000 mesajımı da yazmış oldum. 😅

Bu ikili olabilir. Ramleriniz kaç GB ve MHz değeri nedir bu arada ekran kartı da önemli. Ekran kartınız nedir?

Ekran kartın ne? Darboğaz olmaması için bilmem lazım.
1050 ti

Bu ikili olabilir. Ramleriniz kaç GB ve MHz değeri nedir bu arada ekran kartı da önemli. Ekran kartınız nedir?
8 gb 3000 mHz Ekran kartı 1050 ti
Arkadaşlar, konu sahibinin İntel işlemcisi var, bu yüzden işlemciyi AMD önerecekseniz veya yeni nesil PİN/soket'e sahip işlemciler önerecekseniz, çalışabilmesi için işlemciye uygun anakart da önermeniz gerekiyor.

@Garybann, kullanım amacınız render odaklı mı, yoksa oyun odaklı mı?
oyun oynamak için geliştirmek istiyorum sistemi

Yeni konular

Geri
Yukarı