5500 TL Monitör Dahil PC Toplama

Bütçe
5500
Asrock almanızı öneririm.
Ancak aralarındaki kalite farkını öğrenmek istiyorsanız bunun için siteler var, anakartları karşılaştırıyorlar.

@kalimaki Sisteminizin son durumu ne oldu? Aynı bütçede bir sistem toplayacağım da.
İncehesap cuma indirimlerinden geçen cuma bir SSD ve 2x8 Ram aldım. 840TL gibi bir fiyat tuttu onlar. Şu an bir karmaşıklık içerisindeyim, kararsızlığımın kaynaklı olarak. Geriye kalan son şey kararımı verip siparişi halletmek. O zaman buraya son halini atacağım. @SanalAzrail siz bütçenizi belirtip destek olan arkadaşı etiketlerseniz daha net fikriniz olur.
Asrock almanızı öneririm.
Ancak aralarındaki kalite farkını öğrenmek istiyorsanız bunun için siteler var, anakartları karşılaştırıyorlar.
O sitelerden bulamadım. Bu kartlar sanırsam maksimum 1 M.2 destekliyorlar.

Son düzenleme:
@kalimaki
Bazı büyük kasalarda mini ITX desteği bulunmuyor ancak bahsettiğiniz kasa Spec-05 ise evet, uyumu gözüküyor sitesinde. İyi düşünmüşsünüz aslında, diğer parçalardan kısmak yerine kasadan kısıp sonraya ertelemek çok iyi fikir, donanım parçası değil sonuçta. :)
@ercantrg
Sinerji'de montaj & sürücü hizmeti var. 40 TL gibi bir fiyata onu seçiyorsunuz ve tüm parçalar monte edilmiş + Windows 10 kurulmuş + sürücüler kurulmuş şekilde geliyor. Bir de Sinerji Bilgisayar çok iyi kablolama yapıyor. :) 2.sistemde vereceğiniz ekstra para değer mi değmez mi o size kalmış. Bazı kişilere göre değer, bazılarına değmez. Ancak şunu söyleyebilirim ki, 2060 6GB VRAM'e sahip, 2060 Super 8GB. Ayrıca 2060 değil, 2070 ile yarışıyor. Ray Tracing'e merakınız yoksa kesinlikle 300TL fark ile 5700XT Gaming X veya Sapphire modellerini öneririm. 2070 Super ile yarışan bir kart, o ekstra para kesinlikle değer o zaman.
Ray tracing nedir hiç bir bilgim yok dolayısyla merakım ta yok şimdilik :D Tek istediğim bu PC beni üzmesin 3 5 oyun oynuyorum ve bazen 4 5 gün açık tutmam gerekiyor,beni yarı yolda bırakmasın yeter.Sanırım 300 daha ekleyip 5700XT sapphire tercih edeceğim.

Son olarak fikrinizi alabilirmiyim bu bütçe ile bu uyumu nasıl buldunuz benim için önemli bir karar teşekkür ederim:) @kalimaki @stevesm1221
sinerji.jpg

Son düzenleme:
Kasayla beraber mi bakıyorsunuz yoksa ayrı ayrı mı? Kasa + PSU'nun tam bütçesi nedir? Corsair'in 600W kasası var ancak bütçe daha fazlaysa daha iyi şeyler çıkabilir. @ercantrg

Kasayla beraber mi bakıyorsunuz yoksa ayrı ayrı mı? Kasa + PSU'nun tam bütçesi nedir? Corsair'in 600W kasası var ancak bütçe daha fazlaysa daha iyi şeyler çıkabilir. @ercantrg
1000TL bütçe Kasa + PSU için.

İki üründe birbirinden kaliteli. Kasa için birçok seçenek var o fiyat bandında, ayrı bir konu açarsanız daha iyi öneriler gelebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı