5500 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

şafak bilgin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yine ben.
Parayı topladım nihayet. Son düzlüklere girerken fikrinizi alayim dedim.
5.500 TL bütçe monitör dahil sistem önerisi yapar mısınız?
Öncelik. AMD islemci, b 450 anakart, hava akışı ve dizaynı iyi RGB kasa, 16 GB RAM, ekran kartı size kalmış ama ASUS ağırlıklı olabiliyorsa olsun. SSD 480 GB, 1ms 75 HZ monitör. Simdiden teşekkürler. Bütçe çok az taşabilir. Unuttugum bir şey varsa ekleyin lutfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi tercih edebilirsiniz kendi alacağım sistemi biraz değitirerek yaptım 480GB SSD biraz zor olur.
Pc Toplama Sihirbazı bu da monitör ViewSonic VA2261-2 5 ms 75 Hz Full HD LED Monitör Fiyatları ve Özellikleri
Merhaba arkadaşlar yine ben.
Parayı topladım nihayet. Son düzlüklere girerken fikrinizi alayim dedim.
5.500 TL bütçe monitör dahil sistem önerisi yapar mısınız?
Öncelik. AMD islemci, b 450 anakart, hava akışı ve dizaynı iyi RGB kasa, 16 GB RAM, ekran kartı size kalmış ama ASUS ağırlıklı olabiliyorsa olsun. SSD 480 GB, 1ms 75 HZ monitör. Simdiden teşekkürler. Bütçe çok az taşabilir. Unuttugum bir şey varsa ekleyin lutfen.
İstediğiniz bileşenler 5429TL'ye alınabiliyor lakin bu fiyat 480GB ssd olmadan ki hali. Ssd koyarken kronik sorun olup olmadığına dikkat ederek tercih ettim güvenerek alabilirsiniz.

Bu sistemi tercih edebilirsiniz kendi alacağım sistemi biraz değitirerek yaptım 480GB SSD biraz zor olur.
Pc Toplama Sihirbazı bu da monitör ViewSonic VA2261-2 5 ms 75 Hz Full HD LED Monitör Fiyatları ve Özellikleri

İstediğiniz bileşenler 5429TL'ye alınabiliyor lakin bu fiyat 480GB SSD olmadan ki hali. SSD koyarken kronik sorun olup olmadığına dikkat ederek tercih ettim güvenerek alabilirsiniz.

Elinize sağlık HDD bile koymuşsunuz. Ama fiyatlara göre PSU uçuk kalıyor:) HDD çıkarıp Corsair kasa alınamaz mı? Bir de monitörde güzel ama daha iyilerini o fiyaylara görmüştüm sanirim. Teşekkür ederim. Değerlendireceğim :)
Gigabyte B450M S2H
AMD Ryzen 3 3300X
GeIL 8GB Evo Spear 3000 MHz
Sapphire RX 5600 XT Pulse
WD Green 240GB
Dark Raider 500W
Acer SA230Abi
Bütçeyi 200 TL aşıyor ve RAM tek kanal. Sonradan halledersin diye koydum. Ayrıca kasanın malzeme kalitesi biraz kötü sayılır ve güç kaynağı ucu ucuna yetiyor. Ekran kartı, işlemci, monitör için değer diye düşünüyorum.
Elinize sağlık hocam . O fiyatlara daha bilindik bir seyler alınamadıydı ekran kartı olarak. Birde sadece bir mağazadan satın alacağım.

Elinize sağlık HDD bile koymuşsunuz. Ama fiyatlara göre PSU uçuk kalıyor:) HDD çıkarıp Corsair kasa alınamaz mı? Bir de monitörde güzel ama daha iyilerini o fiyaylara görmüştüm sanirim. Teşekkür ederim. Değerlendireceğim :)

Elinize sağlık hocam. O fiyatlara daha bilindik bir seyler alınamadıydı ekran kartı olarak. Bir de sadece bir mağazadan satın alacağım.

Fiyat çok az artıyor lakin istediğiniz gibi daha güvenilir bir PSU koydum Corsiar kasa alacaksanız PSU olan modellere bakmanızı öneririm yoksa pek bir farkı yok. Pc Toplama Sihirbazı. Sinerjğde bulamadım ama PSU olan bir kasa isterseniz Corsair Carbide Spec 05 modeline bakabilirsiniz?
Fiyat çok az artıyor lakin istediğiniz gibi daha güvenilir bir PSU koydum corsiar kasa alacaksanız PSU olan modellere bakmanızı öneririm yoksa pek bir farkı yok. Pc Toplama Sihirbazı. Sinerjğde bulamadım ama PSU olan bir kasa isterseniz Corsair Carbide Spec 05 modeline bakabilirsiniz?

Monitör olarak attığım link de bulunan modelde ısrarcıyım hem ViewSonic gibi bir markanın modeli hem de 75Hz. İndirim varken kaçırmayın. Alacağınız sistem oldukça rahat ve iyi şekilde çalışıyor fakat her oyunda Full ayarlarda 144FPS veremiyor buna bağlı olarak 75Hz tercih etmeniz daha hrsaplı ve mantıklı olur.

O fiyatlara daha bilindik bir seyler alınamadıydı ekran kartı olarak.
RX 5600 XT hakkında konuşuyorsan kendisi RTX 2060 ile eşittir. Sapphire hakkında konuşuyorsan Pulse modelinde harika iş çıkartmış. Rog Strix, Gaming X tarzı modelleri dövüyor. 3300X artısını da unutmamak gerek. Arkadaşın önerdiği 3100 işlemcisine 15-20 FPS fark atıyor, RX 5600 XT ise RX 570'e neredeyse her oyunda 2 kat fazla FPS fark atıyor. Yani o arkadaşın önerdiği sistemle CS:GO oyununda mesela 125 FPS alacaksan benim attığım sistemde 285 FPS falan alırsın. Sırf tek site için böyle bir farktan vazgeçilmemeli ama son söz senin tabii.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 5600 XT hakkında konuşuyorsan kendisi RTX 2060 ile eşittir. Sapphire hakkında konuşuyorsan Pulse modelinde harika iş çıkartmış. ROG STRIX, Gaming X tarzı modelleri dövüyor. 3300X artısını da unutmamak gerek. Arkadaşın önerdiği 3100 işlemcisine 15-20 FPS fark atıyor, RX 5600 XT ise RX 570'e neredeyse her oyunda 2 kat fazla FPS fark atıyor. Yani o arkadaşın önerdiği sistemle CS:GO oyununda mesela 125 FPS alacaksan benim attığım sistemde 285 FPS falan alırsın. Sırf tek site için böyle bir farktan vazgeçilmemeli ama son söz senin tabii.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yanlışınız var. Attığım sistem güncel tüm oyunlarda yüksek çözünürlük ve ayarlarda oldukça iyi performans veriyor normalde işlemci olarak 1600 AF önerirdim lakin artık önerilmiyor. Ayrıca 5600XT 2500TL ki benim önerdiğim kart 1300 lira arada 1200 lşra fark var ve alınacak performans maximum 20FPS ki benim önerdiğim sistem gayet yeterli FPS veriyor.
Yanlışınız var. Attığım sistem güncel tüm oyunlarda yüksek çözünürlük ve ayarlarda oldukça iyi performans veriyor normalde işlemci olarak 1600 AF önerirdim lakin artık önerilmiyor. Ayrıca 5600XT 2500TL ki benim önerdiğim kart 1300 lira arada 1200 lşra fark var ve alınacak performans maximum 20FPS ki benim önerdiğim sistem gayet yeterli FPS veriyor.
Alınıcak 20 fps için 1200 lira fazla vermek saçma ayrıca bütçe 5500 lira bunun yarısını 2500 lirasını sadece ekran kartına yatırmak saçmalık olucaktır

Alınıcak 20 fps için 1200 lira fazla vermek saçma ayrıca bütçe 5500 lira bunun yarısını 2500 lirasını sadece ekran kartına yatırmak saçmalık olucaktır
İsterseniz bakabilirsiniz.
CS:GO için 20 FPS diyorsan yanılıyorsun ki Assassin's Creed Odyssey tarzı oyunlarda da 20-25 FPS'i küçümseme. İşlemci farkını da katınca 40 FPS.
Çok katı işlemler yapıyorsun ayrıca 5500tl ye 5600xt almak nedir? Monitörü tüplü monitör koymayı mı düşünüyorsun

İsterseniz bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı