5500 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

PCIe portu ekran kartının takıldığı porttur. Raid dediğimizde genellikle veri kaybını engellemek veya performans için sisteme ikinci, üçüncü HDD takılmasıdır diyebiliriz kısaca.
Ben B250 chipset li bir kart alırsam 5-6 adet ayrı hdd bağlayamaz mıyım?

Bağlayabilirsiniz tabiki de Raid farklı bir durum onun için farklı ayarlamalar gerekiyor.
Kartın arkasındaki USB portları da çok önemli değil bu konuyu detaylıca düşünüp fiyat karşılaştırması yapmam lazım. Zaten 2 adet F710 alıcısı ve bir adet de Performance MX in unifying alıcısı sebebiyle arka taraf orta dolulukta olacak. Bu özellikler harici ikisi arasında performans farkı hissetmeyeceksem 7700 + 250 yapmak daha makul duruyor gibi.

Artı olarak kasa üzerinde de 2 adet USB 2.0 ve 2 adet de USB 3.0 portları mevcut bu yüzden fazlasıyla yetecektir diye tahmin ediyorum.

Artı olarak kasa üzerinde de 2 adet USB 2.0 ve 2 adet de USB 3.0 portları mevcut bu yüzden fazlasıyla yetecektir diye tahmin ediyorum.
Monitör ve kasa siparişini verdim, ikisi toplamda 1200 TL tuttu. İlk kan da dökülmüş oldu. :) İşlemci ve anakart kombinasyonu için i7 6700 + MSI H170 Gaming M3 almaya karar verdim, 7. nesil henüz piyasaya oturmadı ve benim oturmasını bekleyecek vaktim yok. Doğru düzgün, uygun fiyatlı anakart bile bulamıyorum H270 yonga setli.

Yarın anakart ve SSD yi almayı planlıyorum. SSD Samsung Evo 750 olacak, 850 serisinde 5 yıl garanti veriyorlar ama yapacak bir şey yok. Ekran kartı MSI RX 480 8 GB olacak %95 ihtimalle. RAM konusunda bütçeye bakmam lazım. [emoji2]

Bugün hepsiburada.com daki indirimden yararlanarak anakartımı, SSDmi ve RAMimi aldım. Sadece işlemci kaldı. Anakart tercihimi işlemci olarak i7 6700 alacağım için MSI H170 Gaming M3'ten yana yaptım, SSD olarak da 250 GB kapasiteli Samsung EVO 850 aldım. RAM kısmında şimdilik 1 adet 8 GB Kingston HyperX Fury aldım, 2133 mhz cl14 değerinde bir RAM. Ay başında aynısından 1 adet daha alıp toplam RAMi şimdilik 16 yapacağım. Eğer parça bakan varsa mutlaka baksın bu arada bazı parçalar çok uyguna geliyor.

Bugün de işlemci siparişimi verdim. İşlemci tercihimi 6 ve 7. nesiller arasındaki makyaj farkı hariç bir fark görmediğim için aslında anakartımı alırken yapmıştım. i7 6700 sipariş ettim. 1334 TL'ye mal oldu. Şu anda toplam sistemim aşağıdaki şekilde ücretlendi. Toplam 3640 TL. Buna bir de RX 480 eklenecek ortalama 5000 TL gibi bir bütçeye ulaşmış olacağım.
Monitör: 577
Kasa ve PSU: 623
Anakart: 456
SSD: 398
RAM: 252
İşlemci: 1334

SSD olarak hangisini almıştınız?

Anakart: MSI H170 Gaming M3
İşlemci: Intel i7 6700
RAM: Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz(Daha sonra eklenecek)
SSD:
Samsung Evo 850 serisi 250 GB (Daha sonra HDD eklenecek)
Kasa: Zalman Z9 Neo
PSU: Zalman ZM700-LX
Monitör: ViewSonic VX2457-mhd

Kasa muazzam derecede güzel yalnız, düşünen varsa tavsiye ederim HDD alanı biraz az ama kablolaması çok başarılı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı