5500 TL Monitör Hariç Render Amaçlı GTX 1070 Sistem Önerisi

Arkadaşlar grafik tasarım, modelleme, Adobe programları çalışıyorum.

Tabii laptop yetersiz gelince bir suredir sistem toplamak istiyorum ama X99 vs Z170 ve parçaların uyumlu çalışması, yeni GTX 1070 çıkması vs derken zaten anlamıyorum, iyice kafam allak bullak oldu.

Şimdi daha çok render için kullanacağım ama yılda max 1-2 ay iyi seviye oyun oynamaya da yarayacak (öyle gelişmiş şeyler değil, FM ya da Call of Duty gibi) bir sistem önerebilir misiniz? Monitör hariç olacak, sadece kasa için max 5500 lira bütçem var.

Ama OC falan anlamam ve aldığım sistem en az 2 yıl rahat götürsün istiyorum. Ayrıca SSD olarak en azından 256 GB Samsung 950 Pro bu fiyatın içinde dahil olsun istiyorum. 1-2 ay bekleyebilirim max. 1070 gerekiyorsa piyasaya girsin uzun süre sıkıntı olmadan kullanayım diye. Bana bunlara göre sistem önerebilecek arkadaşımız varsa gerçekten çok yardımcı olacak şimdiden teşekkür ederim.

Yardımcı olacak bi arkadaşımız yok mu acaba

Dostum merhaba. Bu bütçeye render için iyi bir sıfır sistem toplamak mümkün değil bence.

Bu da benim topladığım konfigürasyon. Hangisi işine gelirse onu al gitsin. Render işinde ilerledikçe yükseltirsin sistemini.

Ekran Alıntısı.PNG

Dostum merhaba. Bu bütçeye render için iyi bir sıfır sistem toplamak mümkün değil bence.

Bu da benim topladığım konfigürasyon. Hangisi işine gelirse onu al gitsin. Render işinde ilerledikçe yükseltirsin sistemini.

Eki Görüntüle 163951
EyvallAh hocam cevabın için genelde ram, işlemci anakart konusunda aynı şeyleri onermissin ama ekran kartı olarak quadro k1200 seçmenin sebebi nedir gtx 970 veya biraz arttırıp gtx 1070 ten daha iyi midir bu işler için?

EyvallAh hocam cevabın için genelde ram, işlemci anakart konusunda aynı şeyleri onermissin ama ekran kartı olarak quadro k1200 seçmenin sebebi nedir gtx 970 veya biraz arttırıp gtx 1070 ten daha iyi midir bu işler için?

Nvidia Quadro veya ATI Firepro ekran kartları tasarım, modelleme, render işleri için üretilen ekran kartlarıdır. Mühendislik, grafik tasarım, animasyon işlerinde kimse GTX kullanmaz. Bütçesi yoktur kullanır o ayrı mesele ama firmalara bakarsan GTX gibi oyuncakları göremezsin. Profesyonel ekran kartları çeşit olarak pek fazla bulamadım açıkçası. İyi araştırmak gerekir. Siz şimdilik GTX 1070 tercih edin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı