5500 TL sistem değerlendirmesi

anticor

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
UI/UX Designer
Merhaba, 11 Kasım için N11'de indirim kuponum var ve ev ortamında iş odaklı PC toplayacağım.

Aşağıdaki bileşenleri sepete ekledim. Toplam 5500 TL'ye geliyor. 6 taksitle alacağım. 550 TL indirim kuponum var 5500 TL üstü.

Amaç video düzenleme ve grafik tasarım adobe programlarıyla. Bir de çoğu zaman programlama ve arada 3D render alıyorum. Oyun ile işim yok gibi birşey.

Özellikle grafik tasarım ve video düzenleme amaçlı iş yapar mı? Yani her yıl bileşen değiştiren biri değilim ve ilk defa masaüstü topluyorum. Muhtemelen de hackintosh kuracağım. Baktığımda RX590 hackintosh ile iyi uyumu var. Ekran kartı konusunda tereddütte kaldım. Ekran kartı için 1000 lira daha ekleyim RX5700 mü yapsam diyorum. 6 taksit ile alacağımdan aylık 180 lira etkisi olur ama video düzenlemede çok fark etmeyecekse benim için anlamı yok. O paraya ekstra SSD ve ram almak daha mantıklı gelir gibi.

2019-11-07_19-11-21.png

Anakartı X470/X570 almanızı tavsiye ederim. 3700X gibi bir işlemci alıp o anakartı takmak bana mantıklı gelmiyor.
Kasa hoş ama daha ucuz yollu bir şey seçilebilir bence. 740 TL fazla biraz. Cooler Master MB511 falan düşünebilirsiniz. Ayrıca PSU nedir?

Kasada 650W PSU dahil.
X470 için şu var. : https://urun.n11.com/anakart/mbi-asus-tuf-x470-plus-am4-ddr4-ses-glan-dphdmi-P343997302
Bu anakartı alırsam 5900 TL civarı oluyor indirimi uygulayınca. Ama 500 lira fazla vermeye gerek var mı onu araştıracağım yorumunuza istinaden. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı