5500 TL'ye i7 4790 Sistem Toplama

ceyhuntoker

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar daha önce birkaç konu daha açmıştım ama çok değişiklik oldu bu konularda. Sistemin son hali aşağıda. 5500TL'ye araştırmalar sonucunda böyle bir sistem topladık. 980ti koymuştuk fakat 4K oynamayacağım için çıkardık. Bu arada OC de yapmayacağım sistem hakkında görüşleriniz, yorumlarınız, bu parça olmamış, uymamış şunu çıkar bunu koy gibi görüşleriniz benim için çok önemli bilen kişiler cevaplarsa daha mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize :) Bu arada inanılmaz yardımları için.

@heavystorm01 'a çok teşekür ediyorum.

thats my boy.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde bir eksik olduğunu düşünmüyorum. OC yapılmayacak bir sistem ve 1080p panel için uygun bir ekran kartı. Tabi diğer arkadaşlarında yorumunu almakta fayda var.

980ti alması daha mantıklı bencede ssd sonradan takviye edilebilir ve ti daha performanslı ve uzun ömürlü olucaktır..

Günümüzde 980'in kaldıramayacığı oyun yokken ne yani 980ti meraklılığı? SSD performansının gerçekten lazım olduğu günümüzde SSD'yi çıkarmamak çılgınlık olur.

Günümüzde 980'in kaldıramayacığı oyun yokken ne yani 980ti meraklılığı? SSD performansının gerçekten lazım olduğu günümüzde SSD'yi çıkarmamak çılgınlık olur.

Bu kadar saçma düşen'en biri görmedim! GTX 980 ile 980 ti arasında baya bir performans farkı var. Bir SSD için ilerde ekran kartını güncellemek zorunda kalmamalı. SSD'yi sistemi topladıktan bir süre sonra para toplar alır...

Bu kadar saçma düşen'en biri görmedim! GTX 980 ile 980 ti arasında baya bir performans farkı var. Bir SSD için ilerde ekran kartını güncellemek zorunda kalmamalı. SSD'yi sistemi topladıktan bir süre sonra para toplar alır...
Arkadaş çok haklı. SSD yi sonradan alıp hatta RAM'i bile tek modül 8 gb alıp bütçeyi diğer parçalara vermelisiniz. Örneğin caviar black almakta fayda var. Testlerde black açık ara blue yi eziyor. Her oyunu SSD ye atmayacağınıza göre alınmalı. GTX980 1080p için çok çok iyi olsa da 5-6 sene sonra ne yapacaksınız.

Eğer gidip de 980'nin 5 sene gitmeyeceğini ama 980ti ekran kartının 6 sene gideceğini düşünüyorsanız saçma düşünen kişiler bizzat sizlersiniz. 5500 TL bütçe ile sistem alabilen bir kişi 980 ve 980ti arasındaki farkın hissedilebileceği kadar sistemi uzun bırakmaz. 10 FPS için gelip burada bana tatava yapmayın. 980 bile rahat 5 sene gidebilecek bir kart. Ayrıca sadece 1080p değil 1440p bile 980'i kısıtlamaz.SSD günümüz için bir ihtiyaçtır. Bunca sistem toplama rehberinde de görmeniz gerekir ki sistemler odaklı olduğu zaman değil dengeli olduğu zaman sorunsuz çalışır. Bunu anlayamıyorsanız ve bana saçma diyorsanız sizin bu bilgilerinizden şüphe ederim. Sizlere göre SSD çıkar ondan kıs bundan kıs ekran kartına aban. Ben 5500 TL para veriyorsam sistemin hızına bakarım. Yok eğer kendi topladığın sistemde 4K monitör kullan. SSD çıkar. 980ti koy. O zaman gıkım çıkmaz. Ama yok 1080p monitör koyup SSD çıkarıp 980ti koymanın anlamı olmadığını burada herkesin takdiridir. Boş işlerle uğraşmayın.

Senin anlama özelliğin yok galiba. Bütçe 10 bin lira olsaydı bile aynı öneriyi tekrar yapardım. 980 ile 980 ti arsında 10 fps demişsin, buradan ne kadar bilgin olduğunu açıklamış oldun, aralarında net 20 fps ara ara 30-40 fps kadar fark olabiliyor. 250 GB bir SSD 350 lira, dediğin gibi bu kadar bütçesi olan biri fazladan 350 lira verip SSD'de alabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı