i7 4790 sistem toplama

umutakcy

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. i7 4790 işlemcim var size zahmet işlemcisiz ve ekran kartsız bir sistem toplar mısınız? (Bütçe:1000-1100-1200)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 4. nesil işlemcin için uygun anakart ve RAM'leri ikinci el temin etmen gerekecek, H81 serisi bir anakart ve DDR3 RAM gerekli. 0 bulunmuyor artık. Eğer ilgilenirsen eski sistemimden kalan anakart ve RAM'imi satabilirim. [email protected] üzerinden ulaşabilirsin. Ekran kartını da belirtirsen uygun bir PSU önerebilirim.

Elimde işlemcinizi kullanabileceğiniz bir bilgisayar mevcut, arzu ederseniz ikinci el alım-satım kısmında konu açabilirim elimdeki ürün hakkında.

Son düzenleme:
İlan vermedim sadece ilgilenirse yazmasını söyledim dostum, ki zaten önerimi ve hangi ürünler alması gerektiğini belirttim, sorusunu cevapladım. Kurallara aykırı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca diğer konuya gelirsek de bana kalırsa eski nesil bileşenleri 0 alarak yatırım yapmak pek mantıklı değil.

Tabi, haklısınız. Eğer uygun fiyata H81 chipsetli bir anakart bulunabilirse neden olmasın? Eğer bilinçli olarak 2. ele bakılırsa iyi ve hesaplı bir sistem toplanabilir.
Belirttiğim konudaki MSI H81M-P33'ü 150 TL'ye almıştık.

Eğer paylaşmakta sorun yoksa mesajımı tekrar yazmak isterim. Gerekirse bahsettiğim kısımda da satış için konu açabilirim.

Elimde i3 4160+8 GB RAM DDR3 800MHz (MHz'den emin değilim ancak kontrol edebilirim.) + 1 TB HDD olan ekran kartsız 3 adet sistem var hocam.Hepsi monitörleri dahil 1250'şer TL olarak satışta şu an LetGo üzerinde. Bir bilgim yok ancak anakarta sizin işlemciniz takılıyorsa uygun şekilde konuşup birini size ulaştırabilirim.

Adana içinde elden teslim edebilirim.

Monitör modeli: Acer K129HQL
Anakart: Asus H81M-D R2.0 (Soket 1150) (Sanırım bu uyumlu demek)

150 TL uygunmuş. Fakat mesela sıfır DDR3 8 GB belleklere bakıyorum da DDR4 belleklerle aynı fiyatlarda neredeyse. 400 450 TL'den başlıyor bileşen satan sitelerde. Bu zamanda DDR3 belleğe ben olsam bu kadar para vermezdim açıkçası. @Napstablook

Orada da haklısınız :) İşlemci iyi olduğu için değecektir ama.

Bu arada 2. eli baltalamak gibi olmasın ama eğer iyi araştırılırsa güzel fiyatlara sıfır RAM'de bulunabilir. Bakınız bu RAM'i de kuzenimin sisteme yükseltme yapmak için gökte ararken yerde bulmuştum: Orijinal Samsung 8GB DDR3 PC3-12800U RAM (M378B1G73DB0-CK0)

Not: RAM'i satın aldık. Site güvenilirdir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı