5500 XT Coil Whine İçin Garantiye Gönderilmeli mi?

Funny

Kilopat
Yaklaşık 1 ay önce İncehesap'tan 5500 XT 4 GB ekran kartını aldım. Kartta coil whine var. 110 FPS üstünde ses çıkmaya başlıyor ve ses FPS yükseldikçe artıyor. Sizce garantiye göndermeli miyim? Sesten hoşnut olan biri değilim fakat Coil Whine'ı servis sorun olarak görmüyor diye bazı mesajlara rastladım. Ki göndermek istesem bile böyle stok sıkıntısı yaşanan bir dönemde göndermek doğru olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişim çıksa bile ellerinde yoktur iadeye çevirirler. Tamir edilerek çözülebileceğini pek düşünmüyorum, ses fanlardan geliyorsa belki bir ihtimal. Sese tahammül edebiliyorsan acele etme derim ortalık sakinleşsin, satın aldığın yere 5500 XT stokları gelmeye başlasın öyle.

Yaklaşık 1 ay önce İncehesap'tan 5500 XT 4 GB ekran kartını aldım. Kartta coil whine var. 110 FPS üstünde ses çıkmaya başlıyor ve ses FPS yükseldikçe artıyor. Sizce garantiye göndermeli miyim? Sesten hoşnut olan biri değilim fakat Coil Whine'ı servis sorun olarak görmüyor diye bazı mesajlara rastladım. Ki göndermek istesem bile böyle stok sıkıntısı yaşanan bir dönemde göndermek doğru olur mu?
Hocam incehesap ta dahil çoğu satıcı Coil Whine için iade veya değişim almıyor. Çünkü yıllardır olan bir şey ve ses etkisi dışında sıkıntısı da yok. O sebepten gönderseniz boşuna en az 21 günden olursunuz ve kargocuların hezimetine uğrayabilirsiniz.

Oww anılarım depreşti. 3 haftalık sistemimi ilk aldığımda aynı sorun vardı RTX 2060 kartımda. Bende takıntılı biri olarak gönderdim servise ve 2 hafta orada durdu haliyle bir sonuç çıkmadı ve bir şey yapmadılar ama o 2 haftada aşırı derece bilgisayarsız kalmaktan o kadar çok bunaldım ki eşyamın değerini anladım ve geri geldiğinde sıkı sıkı sarıldım hatta artık duymuyorum bile neredeyse o sesi. Bir daha da bilgisayarımı zararı olmayan ufak şeyler için servise falan yollamam.

Teşekkür ederim arkadaşlar. O zaman hiç yollamayayım.
Değişim çıksa bile ellerinde yoktur iadeye çevirirler. Tamir edilerek çözülebileceğini pek düşünmüyorum, ses fanlardan geliyorsa belki bir ihtimal. Sese tahammül edebiliyorsan acele etme derim ortalık sakinleşsin, satın aldığın yere 5500 XT stokları gelmeye başlasın öyle.
Sizde ki 5500 XT’de coil whine var mı?

Hayır yok. Coil whine tamamen şans işi her model ekran kartında hatta konsollar da bile olabiliyor. Bazıları ses yapmayı seviyor ne diyelim. 😄 Korkmana gerek yok ama ses çok rahatsız etmiyorsa yokmuş gibi davran. İleride gönderirsin.

Teşekkür ederim arkadaşlar. O zaman hiç yollamayayım.

Hocam emin olun bende çok takıntı haline getirmiştim hatta oyundayken yüksek FPS'lerde kulaklığı çıkartıp kasaya kulağımı falan dayıyordum acaba ses geliyor mu diye. O kadar çok moralimi bozmuştu siz anlayın yeni aldığım bir sistemde böyle bir durum. Apar topar kolileyip yolladım. O yollardayken bir sürü forum konu makale şikayet video aklınıza ne geliyorsa okudum ve o an kafamda şimşekler çaktı. Servis coil whine için %5-10 olasılıkla bir iade/değişim uyguluyormuş. Tabi buna baya üzüldüm ve sistemin erken gelmesi için dua etmeye başladım o derece :D. 2 hafta nasıl çileli geçti anlatamam daha 1 haftalık sistemle yepyeni oyunların tadına varamamışken hemen elinden uçması. Sonra aradılar işte bir şey yapamıyoruz coil whineye, bende tamam getirin sistemi falan dedim. Gelince koliyi bir hışımla parçalayıp 5 dakikada kurmuştum herşeyini. Ondan sonra bir dahada böyle saçmalıklar ve takıntılarla vakit kaybetmedim.

Hayır yok. Coil whine tamamen şans işi her model ekran kartında hatta konsollar da bile olabiliyor. Bazıları ses yapmayı seviyor ne diyelim. 😄 Korkmana gerek yok ama ses çok rahatsız etmiyorsa yokmuş gibi davran. İleride gönderirsin.
Yok ya korktuğum falan yok.😄 Baya araştırdım bu mevzuyu, sesten başka zararı yok ama şu an güç kaynağımda serviste, hazır o yokken bunu da mı yollasam diye düşündüm. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı