Samsung 870 EVO'nun sağlığı %94'e düştüğü için garantiye gönderilmeli mi?

dgntechx

Hectopat
5-6 ay önce ilk kez mavi ekran yediğimde Hard Disk Sentinel kullanarak SSD sağlığına bakmıştım, ilk kez %99'a düşmüştü ve disk yüzeyinde 4 bozuk sektör var uyarısı vardı, pek umursamadım o zamanlar şimdi öylesine kontrol ettiğimde sağlığın %94'e düştüğünü gördüm. Hala 4 bozuk sektör var ama aktarım sırasında bayağı bir hata oluşmuş. Sizce acilen garantiye göndermeli miyim? Şu an kapalı olduğu için İtopya'yı yarın arayıp soracağım. Ama sınava hazırlanıyorum PC çok lazım oluyor en azından yaza kadar böyle devam etsem sıkıntı olur mu? Arada bir oyun oynuyorum o kadar, onun dışında Full YouTube'da ders videosu izliyorum.

aaaa.PNG

Göndersem muhtemelen iki hafta sürer derslerde sıkıntı yaşarım diye korkuyorum.
Yarın İtopya ile görüşüp ne kadar garanti süresi kalmış diye soracağım daha süresi varsa yaza kadar idare etmeye çalışırım az süresi kalmışsa yapacak bir şey yok.

CrystalDiskInfo ile bakip paylaşır mısınız?

Ürünün 5 yıl garantisi var. Itopya ile muhatap olmanıza gerek yok. Samsung ile muhatap olun gerektiğinde.
abc.PNG

Burada değerler neden farklı çıktı bilmiyorum. Seri numarası gözüküyor bir sıkıntı olmaz değil mi?

CrystalDiskMark_20230220205304.png

Son düzenleme:
Kullandığınız süreye ve yazdığınız veriye göre gayet normal. Eskiyen hücreler yedeklerle değişmiş olabilir, yedekler bu yüzden var zaten.
Ondan çok ECC ilgimi çekti. Yine de çok yüksek değil. Bence dert edilecek bir şey yok.

Bendekinde yüzde göstermiyor daha. Daha hiç yedek kullanılmadığı için olduğunu düşünüyorum.

Adı Hard Disk olan bir programdan medet ummazdim ben.

Kullandığınız süreye ve yazdığınız veriye göre gayet normal. Eskiyen hücreler yedeklerle değişmiş olabilir, yedekler bu yüzden var zaten.
Ondan çok ECC ilgimi çekti. Yine de çok yüksek değil. Bence dert edilecek bir şey yok.

Bendekinde yüzde göstermiyor daha. Daha hiç yedek kullanılmadığı için olduğunu düşünüyorum.

Adı hard disk olan bir programdan medet ummazdim ben.

ECC nedir hocam? Neden ilginizi çekti anlamadım.

Geri
Yukarı