5500 XT sistemde oyunlar düşük FPS'te

ahmet enes

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bende XFX 5500 XT 8 GB + R5 1600'lü bir sistem var oyunlarda son zamanlarda oldukça düşük FPS almaya başladım. 100-90 civarına kadar düşmeye başladı. RX580 alacaktım yaptığım araştırmalarda bu ekran kartının daha iyi olduğunu gördüm ve aldım ama RX580'ni olan bir arkadaşım 200-250 arası alırken benim bu kadar düşük FPS almam gerçekten canımı sıkmaya başladı. Sizce garantiye yollamalı mıyım yoksa ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Hangi oyunlar? Aynı kart bende de var, hangisinin performansı beğenmediysen ve videolarım arasında da varsa izleyip karşılaştırabilirsin. 5500 XT, 580'den daha performanslı ve daha az güç tüketen bir kart orası doğru.

Valorant LoL BF1 vs özellikle en çok oynadığım Valorant.

Valorant LoL BF1 vs özellikle en çok oynadığım Valorant.

Benim Valorant performansım böyle. Yani bu oyunda işlemci gücü öne çıkıyor zaten 5600X tak 400 FPS versin biliyorsun. RAM tek kanal ise o da etkiler. BF1 için en az 2x8 GB şart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim Valorant performansım böyle. Yani bu oyunda işlemci gücü öne çıkıyor zaten 5600X tak 400 FPS versin biliyorsun. RAM tek kanal ise o da etkiler. BF1 için en az 2x8 GB şart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2x8 RAM var çift kanal olup olmadığını nasıl anlayabilirim? İşlemcim biraz zayıf evet ama bu kadar da etkilememesi lazım diye düşünüyorum.

2x8 RAM var çift kanal olup olmadığını nasıl anlayabilirim? İşlemcim biraz zayıf evet ama bu kadar da etkilememesi lazım diye düşünüyorum.

Çift kanaldır, 2 adet takılı. RAM frekansın nedir onu bir kontrol et 2133Mhz'e düşmüş olmasın yanlışlıkla. İşlemcinin frekansı da önemli CPB açman veya biraz OC yapman iyi olabilir.

Çift kanaldır, 2 adet takılı. RAM frekansın nedir onu bir kontrol et 2133MHz'e düşmüş olmasın yanlışlıkla. İşlemcinin frekansı da önemli CPB açman veya biraz OC yapman iyi olabilir.

Teşekkür ederim deneyip dönüş yapacağım.

Çift kanaldır, 2 adet takılı. RAM frekansın nedir onu bir kontrol et 2133MHz'e düşmüş olmasın yanlışlıkla. İşlemcinin frekansı da önemli CPB açman veya biraz OC yapman iyi olabilir.

BIOS'a girdiğim CPB'nin seçilmediğini sadece Auto da kaldığı gördüm bunu nasıl düzeltebilirim? Ana kartım MSI B450M A Pro Max.

Valorant vs. özellikle Valorant ama.

Son düzenleme:
BIOS'a girdiğim CPB'nin seçilmediğini sadece Auto da kaldığı gördüm bunu nasıl düzeltebilirim? Ana kartım MSI B450M A Pro Max.

Otomatik ise çok büyük ihtimalle açıktır. Oyundayken işlemci frekansına bakar anlarsın. RAM'lerin frekansı yüksek mi?

Geri
Yukarı