PC uyku modundayken kendi kendine açılıyor

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
PC'yi uykuya alıyorum 5 saniye sonra kendi kendine açılıyor.

1714140934682.png

USB portuna bir cihaz taktıysanız o cihaz bilgisayarı uyandırıyor olabilir, cihazı çıkarıp tekrar kontrol edin.

Hocam ben tek tek aygıt yöneticisinden ethernet portunun, klavye ve farenin ekranı uyandırma özelliğini kapatıyorum. Genelde ethernet uyandırıyordu bende. Fare de biraz kımıldasa uyandırıyordu.

Bir de BIOS'tan güç yönetiminden de ayar yapmanız gerekebilir. ERP ayarı deniyor. PC;'yi kapattığınızda tüm sistemden gücü tamamen kesiyor. Ben uykudayken tüm sistem uyuyor. PC üzerindeki tuşa basmadan da uykudan uyanmıyor. En temizi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam ben tek tek Aygıt Yöneticisi'nden Ethernet portunun, klavye ve farenin ekranı uyandırma özelliğini kapatıyorum. Genelde Ethernet uyandırıyordu bende. Fare de biraz kımıldasa uyandırıyordu.

Bir de BIOS'tan güç yönetiminden de ayar yapmanız gerekebilir. ErP ayarı deniyor. PC;'yi kapattığınızda tüm sistemden gücü tamamen kesiyor. Ben uykudayken tüm sistem uyuyor. PC üzerindeki tuşa basmadan da uykudan uyanmıyor. En temizi.

USB portundan bir cihaz uyandırıyor gibi geldi bana buyuk ihtimal mouse Razer Basilisk V2 var ama tıklamadığım sürece açılmaması lazım.

USB portuna bir cihaz taktıysanız o cihaz bilgisayarı uyandırıyor olabilir, cihazı çıkarıp tekrar kontrol edin.

Cihaza hiçbir şey takip cikarmadim klavye ve mouse bagli sadece , ön USB yede Xbox kolu bağlı.

Vİdeolardaki ayarları yap hem mouse hem de ethernet portu için. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Geri
Yukarı