5500TL sistem önerisi

ali17

Decapat
AMD Ryzen 5 2600 3.40 GHz 6 Çekirdek 19MB AM4 12nm İşlemci
MSI B450M-A PRO Max 3466MHz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
GeIL 16 GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3000MHz CL16 DDR4 RAM
MSI GeForce GTX1660 Ti Ventus XS 6G 6 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
Kingston 480GB A400 Okuma 500 MB-Yazma 450 MB SATA SSD (SSA400S37/480G)​
Corsair Carbide Series Spec-Delta 550W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

(5580TL)
Sinerjiden toplamayı düşündüğüm bu kasa sizce nasıl?
Maksimum 5500 lira bütçe ile sizin önerileriniz nelerdir?
Bilgisayar bileşenleri ve markaları hakkında fazla bilgi sahibi değilim kendimce kaliteli marka olarak düşündüğüm MSI kullanmak istedim ayrıca kasa için de PSU güvenilirliği ve soğutmanın iyi olduğu bir kasa tercih etmeye çalıştım bana bu konudaki düşüncelerinizi de aktarabilirseniz sevinirim. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Linkteki içerikleri değiştirilmiş. Ben de iki güne bu sistemden sipariş edeceğim, 400 daha çıkabilirim dersen Ray Tracing teknolojisini kaçırma derim. ayrıca senin yazdığın ekran kartı ile arasında %15 bir performans farkı da var.

Bu arada işlemci AMD önermiyoruz. Bazı oyunlarda hata veriyor dedi arkadaşlar kullananlar var tanıdıklarım memnun değil.

Başka şeyler falan çıkmıyor. Gidip Vatan'dan alıp güzelce bir' kazık mı yesin? Bunu mu istiyorsunuz?

Site güvenilir, satıcı puanları da gayet iyi. Sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Evet Vatan bayağı kazık ama başka yerlerden görmeden almayı da tercih etmem.
Neyse dua edelim başka şey çıkmasın. Hayırlısı olsun eğer bilgisayarı alırsan, bayağı temizle korona varda.

Son düzenleyen: Moderatör:

Linkteki içerikleri değiştirilmiş. Ben de iki güne bu sistemden sipariş edeceğim, 400 daha çıkabilirim dersen Ray Tracing teknolojisini kaçırma derim. Ayrıca senin yazdığın ekran kartı ile arasında %15 bir performans farkı da var.

Gigabyte B450M anakart Ryzen 5 3 bin serilerine uyumlu değil deniliyor. Chip setten güncelleme falan diye bir şey duydum. Doğru mu ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı