5500XTSIStemle eski monitör kullanmak

Tekila Harun

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
İtopya'dan ekran kartı Sapphire Pulse 5500XT 8 GB olan hazır sistem sipariş ettik ama monitörüm eski bir monitör. Özellikleri şöyle:

Maksimum çözünürlük 1280 X 1024.
75Hz.
VGA girişli.

Bu monitörü bir birkaç ay dönüştürücüyle kullansam ne olur? Bilgisayarın performansını tam alamaz mıyım? Darboğaz yapar mı? Görüntü çok bulanık olur mu ya da kasma donma yaşar mıyım?

Monitör bilgisayarın performansına veya darboğaza neden engel olsun. Dönüştürücü kullandığın için ufak yırtılmalar olur sadece diye tahmin ediyorum.

Monitör bilgisayarın performansına veya darboğaza neden engel olsun. Dönüştürücü kullandığın için ufak yırtılmalar olur sadece diye tahmin ediyorum.
Çözünürlük düşük olduğu için bulanık olur mu? Oyun ayarlarinda bu çözünürlük yer alıyor mu yoksa 1080p'ye mi çekmeliyim?

Çözünürlük düşük olduğu için bulanık olur mu? Oyun ayarlarinda bu çözünürlük yer alıyor mu yoksa 1080p'ye mi çekmeliyim?
Tabii ki bu çözünürlük yer alır fakat 1024p ile 1080p arasında çok ciddi fark var bütçen uygunsa veya uygun olduğunda 1080p monitöre geçiş yapmanı öneririm.

Tabii ki bu çözünürlük yer alır fakat 1024p ile 1080p arasında çok ciddi fark var bütçen uygunsa veya uygun olduğunda 1080p monitöre geçiş yapmanı öneririm.
1-2 aya alırım ama o zamana kadar bu monitör sisteme bir şey yapmaz değil mi? Bilgim yok o yüzden soruyorum.

Emin olmamakla beraber o monitörde 1080P çözünürlük açılmayacaktır. O 1280x1024 çözünürlükte de saçma sapan performans alabilirsin malum sistem güçlü ama monitör ve çözünürlük yerlerde. Bir tık idare edersin.
Çözünürlük düştükçe fps düşer mi? İlk defa duyuyorum.

Geri
Yukarı