Yeni Sistemde Eski Monitör Kullanmak

The_Türk

Hectopat
Yer
Türkiye
Merhabalar,

Vatan Computer açılınca 1650'li giriş ya da orta seviye arasında sistem toplamayı düşünüyorum. Sorun şu ki monitör olarak elimde HP W1907V var ve oldukça eski bir monitör.

16:10 oran
1440X900 çözünürlük
VGA giriş

Tüm bilgileri aşağıda;

Benim merak ettiğim yeni sistemi eski bir monitörle kullanmak herhangi bir soruna neden olur mu?

Örneğin; HDMI giriş olmadığı için dönüştürücü kullanacağım. Bu görüntü aktarımında kalite kaybı ya da bozulmaya yol açar mı?

Ayrıca çözünürlüğü 1080P'den düşük olduğu için ekran kartının işlemciye darboğaz yapma ihtimali var mı?

Sisteme yeni monitör de eklersem bu sefer +800 TL ek masraf çıkıyor. Eğer sorun çıkarmayacaksa eskisiyle devam etmek isterim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Vatan Computer açılınca 1650'li giriş ya da orta seviye arasında sistem toplamayı düşünüyorum. Sorun şu ki monitör olarak elimde HP W1907V var ve oldukça eski bir monitör.

1440X900 çözünürlük
VGA giriş

Tüm bilgileri aşağıda;

Benim merak ettiğim yeni sistemi eski bir monitörle kullanmak herhangi bir soruna neden olur mu?

Örneğin; HDMI giriş olmadığı için dönüştürücü kullanacağım. Bu görüntü aktarımında kalite kaybı ya da bozulmaya yol açar mı?

Ayrıca çözünürlüğü 1080P'den düşük olduğu için ekran kartının işlemciye darboğaz yapma ihtimali var mı?

Sisteme yeni monitör de eklersem bu sefer +800 TL ek masraf çıkıyor. Eğer sorun çıkarmayacaksa eskisiyle devam etmek isterim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Başka bir mağazadan iyi fiyata (500tl civarıydı fiyatları sanırım) 1080p 60hz HDMI ekranlara bakabilirsiniz. Dönüştürücü kullanmanız görüntü veya kalite kaybına yol açabilir. Monitörü değiştirmelisiniz yani.

Merhabalar,

1440X900 çözünürlük
VGA giriş

Tüm bilgileri aşağıda;

Çok fazla sorun çıkartır uyumsuzluk sorunu olur.

En iyi dönüştürücüyü bile kullansanız sorunlar yaşarsınız. Bu nedenle gerekiyorsa sistemden kısıp HDMI bir monitor almanızı tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı