550TL PSU önerisi

PrPredatorr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Bir Meraklı
350 TL ile 550TL arası Power Supply önerisi yapabilir misiniz? Ben Cooler Master, FSP gibi markalardan 450 TL gibi fiyatlara buldum ama bilmiyorum, danışmak istedim.

Sistemim:

AMP Phenom X6 1055t.
GTX 760 2 GB MSI Gaming Edition.

Not: Önceki 2 Power'im isinmaktan yandı ve son yanan kötü koku yayıyor. İçindeki bobinlerden bir tanesi sipsiyah olmuş ve üstündeki plastik erimiş.

Peki 500W yeter mi sizce veya 450 TL gibi bir fiyata yeni sistem alsam idare edebilecek bir 650W Power önerebilir misiniz? W değerini salladım başka bir şey de olabilir. Cooler Master gibi markalar güvenilir mi? Ya da Aerocool... Birkaç tane daha önerirseniz sevinirim. Bunun fiyatı çok iyi aslında ama.
XPG'yi RAM harici pek duymadım güvenilir mi ki?

Peki 500W yeter mi sizce veya 450 TL gibi bir fiyata yeni sistem alsam idare edebilecek bir 650W Power önerebilir misiniz W değerini salladım başka birşeyde olabilir Cooler Master gibi markanlar güvenilir mi ya da Aero cook birkaç tane daha önerirseniz sevinirim bunun fiyatı çok iyi aslında ama.
XPG'yi RAM harici pek duymadım güvenilir mi ki?
XPG’nin güç kaynakları gayet iyidir. İlk yazdığınız sistem için 500W yeter ancak upgrade yaparım ya da yeni sistem toplarım derseniz XPG Pylon alın çok daha iyi bir model.

Pylon en iyisi bu bütçede. Aerocool'un PSU'ları genel olarak iyi değil.

Peki bu marka sorun çıkarır mı? Evim eski, entegre elektrik koruması var mı? Bu bütçeye göre dik başlı olabilirim, kusura bakmayın ama bilgi paylaşmak iyidir. Cooler Master nasıl veya o markadan öneriniz var mıdır? Veya FSP...

XPG'nin güç kaynakları gayet iyidir. İlk yazdığınız sistem için 500W yeter ancak upgrade yaparım ya da yeni sistem toplarım derseniz XPG pylon alın çok daha iyi bir model.

Yani ben şöyle bir sistem toplamak istiyorum ileride. Ryzen 5 bir islemci, GTX 1660 Ti veya RTX 2060S... Sizce de almışken iyisini almak gerekmez mi, en azından bütçenin yettiği kadar.

Peki buna ne dersiniz, biraz ucuz ama güvenilir mi onu da bilmiyorum.

Geri
Yukarı