550W PSU maksimum hangi parçaları çalıştırabilir?

Bende de 550W var şu anda RTX 4070 Ti ya da 7900 XT taksam sıkıntısız çalıştırırım.

Ekran kartı üreticilerinin yazdığı gereksinim zaten 250W bile çeken işlemciler de düşünülerek veriliyor onu geçiyorum, oyun oynarken bile ekran kartının TDP'sine ulaşman imkansıza yakın.

Kısaca düzgün bir 550W'a tahmin edeceğinden çok daha yüksek kartlar takılır.

@kino
Peki Asus TUF 650W güç kaynağına takılabilecek maksimum ekran kartı nedir? İlerleyen zamanlarda benimde 6600XT yi değiştirme gibi bir fikrim var, bu arada işlemcim R5 5600X

@kino
Peki Asus TUF 650W güç kaynağına takılabilecek maksimum ekran kartı nedir? İlerleyen zamanlarda benimde 6600XT yi değiştirme gibi bir fikrim var, bu arada işlemcim R5 5600X

Sistemin diğer parçaları da önemli. 4070 Ti ve 7900 XT üzerine çıkacaksan tekrar gözden geçirmekte fayda.

Sistemin diğer parçaları da önemli. 4070 Ti ve 7900 XT üzerine çıkacaksan tekrar gözden geçirmekte fayda.
4070Tİ ve 7900XT gibi yeni nesil kartlara pek geçme niyetim yok açıkçası, aklımda RX 6800 vardı 2K veya 4K için. Bu arada şuanda kullandığım ROG STRİX 6600XT den çok memnunum sıcaklık bakımından ve yeni kart aldığımda da sorun yaşamak istemiyorum, bu yüzden MSI Gaming Z Trio gibi soğutma bakımından güçlü kart almak için o kadar para vermeye değer mi?

Merhaba benim de işlemcim R5 2600 ekran kartı RX 6600 alsam 550W yeter mi?

Hocam ekran kartından memnun musun performansı falan benim de işlemcim R5 2600 RX 6600'ü besleyebilir mi?

Ekran kartı soğutması vs. on numara hocam yazılım bakımındanda hiç sorun yaşamadım fakat R5 2600 RX 6600'ü beslemez ufak bi %5'lik ortalama bir darboğaz olur ayrıyeten bu sisteme kaliteli bir 500-550W PSU yeterde artar çoğu toplama sistemde de bu watt aralıklarında kullanırlar zaten hatta dünkü PC hocasının sisteminede bakabilirsin.

4070Tİ ve 7900XT gibi yeni nesil kartlara pek geçme niyetim yok açıkçası, aklımda RX 6800 vardı 2K veya 4K için. Bu arada şuanda kullandığım ROG STRİX 6600XT den çok memnunum sıcaklık bakımından ve yeni kart aldığımda da sorun yaşamak istemiyorum, bu yüzden MSI Gaming Z Trio gibi soğutma bakımından güçlü kart almak için o kadar para vermeye değer mi?

Çok rahat çalıştırır ama eski nesilden eski nesle geçilmez. 7800 XT, 7700 XT gibi kartları bekle.

@kino
Yardımcı olduğun için teşekkür ederim, sizin tahmininize güvendiğim için soruyorum, 7800 XT ve 7700 XT nin TDP değerleri nasıl olur? Artar mı azalır mı sizce?

Geri
Yukarı