R5 5600'ün Valorant ve CS:GO'da aynı FPS'i vermesi normal mi?

Yavuz YIlmaz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Dün aldığım 5600 biraz tuhaf, önceki işlemcim ile Valorant ve CSGO da aynı FPS'i almam normal mi?
image.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Dün aldığım 5600 biraz tuhaf, önce ki işlemcim ile Valorant ve CS:GO'da aynı FPS'i almam normal mi?
image.png

Kaç FPS alıyorsun? Benim bir üst cevabımda 4.6GHz ile neredeyse senden 500-600 puan fazla almam bendeki işlemcinin ne kadar kötü olduğunu gösteriyor sanırım :D

Kaç FPS alıyorsun? Benim bir üst cevabımda 4.6GHz ile neredeyse senden 500-600 puan fazla almam bendeki işlemcinin ne kadar kötü olduğunu gösteriyor sanırım :D
Yani Valorant'ta düşük ayarlara çekiyorum %30 kullanımda, 300-480 FPS filan alıyorum.
CS ise 400 arası gidip geliyor.

Ayrıca BIOS'tan hiçbir ayar yapmadım.
Önerilerinizi bekliyorum @alptonguc @deadfellow

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani Valorant'ta düşük ayarlara çekiyorum %30 kullanım da, 300-480 FPS filan alıyorum.
CS ise 400 arası gidip geliyor.

Ayrıca BIOS'tan hiçbir ayar yapmadım.

Gayet normal değerler bence. Ben şu an 5600 ve ekran kartı olarak 1060 kullanıyorum. Minimum 200 gördüm. O da arkada işlemciyi yoran şeyler açık olduğu haldeydi. BIOS ayarlarının bazılarını yaptım ancak yeterince değil. Ancak aldığın 11000 civarı puan gayet iyi stok haliyle. Ben 4.6GHz yapmama rağmen anca alabildim bu puanı. Kule soğutucum var ve o testi yaparken 80 dereceyi görüyor. Ama oyun oynarken veya başka şeyler yaparken daha hiç 70 dereceye geldiğini görmedim CPU ısısının. Bilemiyorum açıkçası yeterince araştırıp herkesle fikir alışverişi yapmadım.

Gayet normal değerler bence. Ben şu an 5600 ve ekran kartı olarak 1060 kullanıyorum. Minimum 200 gördüm. O da arkada işlemciyi yoran şeyler açık olduğu haldeydi. BIOS ayarlarının bazılarını yaptım ancak yeterince değil. Ancak aldığın 11000 civarı puan gayet iyi stok haliyle. Ben 4.6GHz yapmama rağmen anca alabildim bu puanı. Kule soğutucum var ve o testi yaparken 80 dereceyi görüyor. Ama oyun oynarken veya başka şeyler yaparken daha hiç 70 dereceye geldiğini görmedim CPU ısısının. Bilemiyorum açıkçası yeterince araştırıp herkesle fikir alışverişi yapmadım.
Bendeki kule tipi ile en fazla 64 dereceyi gördü, ama custom fanlarım var kasa içinde.

Önceki işlemcin neydi?

Merhaba,
Dün aldığım 5600 biraz tuhaf, önceki işlemcim ile Valorant ve CSGO da aynı FPS'i almam normal mi?
Eki Görüntüle 1709611
Aldığın skor düşük kardeşim 5600 için, belli ki bir sorun var, RAM'ler tam hızda çalışıyor mu?

5600G ile stok ayarlarda aynı testi şimdi yaptım.

Dosya Ekleri

• c23-1.JPG
    c23-1.JPG
    201,7 KB · Görüntüleme: 20
Önceki işlemcin neydi?

Aldığın skor düşük kardeşim 5600 için, belli ki bir sorun var, RAM'ler tam hızda çalışıyor mu?

Bu beni de üzer. 5600 için aldığım skor yeterince iyi değil o halde...

Bu beni de üzer. 5600 için aldığım skor yeterince iyi değil o halde...

Bu da tek çekirdek hocam. Kule tipi ancak 8cm fanlı küçük bir soğutucu var mini kasa içinde. 5600 ile 5600G birbirine yakın zaten ama 5600'ün daha iyi skor alması lazımdı.

Dosya Ekleri

• c23-2.JPG
    c23-2.JPG
    203 KB · Görüntüleme: 31
Önceki işlemcin neydi?

Önceki işlemcim I7 7700'idi.
Ramlerim 2400MHZ daha yenileri gelmedi, gelince onunla da test edicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı