5600 TL Bütçeli PC Toplama (Monitörsüz)

My Man!

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ben ve arkadaşlarım 1070 ekran kartına sahip bir PC topladık, bunu yazın satın alacağım. Aklıma takılan bazı sorular oldu, Technopat'a sorayım dedim. Değiştirmem gereken birşeyler varmı ? Kararsız kaldım , bütçem sadece 5600-5700 Tl monitörü sonra alacağım.Ryzen5 konusu aklıma yatmadı İntel'den şaşmayacağım... Güç kaynağı uygun dediler fakat daha iyi bir 650W olabilirmi ? Ramler ise Vatan Bilgisayar'ın şubesinde gayet güzellerdi :) onun için almayı düşündüm. Ekran kartı ise bu fiyata, bunun uygun olabileceğini düşündüm , "ASUS Geforce GTX1070 ROG STRIX 8GB" veya "ASUS GeForce GTX1070 DUAL 8GB" olabilir mi? MSI GamingX çekirdek hızı olarak daha kuvvetli. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 11.JPG
    11.JPG
    60,6 KB · Görüntüleme: 115
  • 12.JPG
    12.JPG
    27 KB · Görüntüleme: 112
  • 13.JPG
    13.JPG
    17,1 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleyen: Moderatör:
Alttaki sistemi tavsiye ederim. 5.330 ₺ gibi bir fiyat tutuyor. 2K monitör almayı düşünürsen ekran kartını GTX 1080 ile değiştirip HDD veya SSD'den kısarak bütçeyi denk tutabilirsin. 1080p monitör alacaksan GTX 1070 fazla fazla yeterli olur. Koyduğum ekran kartı Gaming X modeline çekirdek frekansları ve soğutma bakımından denktir. Ben araştırmama rağmen renk hariç farklı bir özelliklerini bulamadım, muhtemelen de yok zaten. Ayrıca koyduğum ram anakart ile uyumlu, 3200 MHz hızında çalışabiliyor.

Edit: Ryzen 5 aklıma yatmadı demişsin sonradan farkettim ama bence iyi düşün. Ryzen serisi gayet güzel performans açısından. i5 almanı hiç tavsiye etmem. Örnek birkaç video atıyorum, CPU kullanımlarını dikkatli incele derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı