56000 TL gaming laptop tavsiye

Bütçe
56000

xNachos

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Max 56.000 TL bütçem var. Az daha koy şunu bunu al gibi yorumlar yapmayın.

3 gün önce linkteki ASUS laptoptan aldım fakat ışık sızması vardı iade ettim. ASUS'tan soğudum diyebilirim. Bir de ASUS'un yazılımından fanları Full ayarlarda çalıştıramadım. Sadece Turbo silent gibi profillerden kendisi ayarlıyordu fanların hızını. Fanları Turbo'ya çektiğimde fan sesi gelmiyordu bile. Fakat BIOS ayarından fan test yaptığımda Full ayar fan testinde fırtına gibi ses çıkarıyordu ama normal işletim sisteminde kesinlikle o fan hızını sesini açamadım. Siz derseniz ki ben ASUS'ta şunu kullanıyorum senin bütçene uygun fan ayarlarında yardımcı olurum o zaman ASUS'u tekrar düşünebilirim. Teşekkürler.

İstediğim özellikler.
HP vs MSI düşünüyorum.

RTX 4070.
32 GB DDR5 RAM.
1 TB SSD.
i7 13. nesil ( evet Intel olmak zorunda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Max 56.000 TL bütçem var. Az daha koy şunu bunu al gibi yorumlar yapmayın.

3 gün önce linkteki ASUS laptoptan aldım fakat ışık sızması vardı iade ettim. ASUS'tan soğudum diyebilirim. Bir de ASUS'un yazılımından fanları Full ayarlarda çalıştıramadım. Sadece Turbo silent gibi profillerden kendisi ayarlıyordu fanların hızını. Fanları Turbo'ya çektiğimde fan sesi gelmiyordu bile. Fakat BIOS ayarından fan test yaptığımda Full ayar fan testinde fırtına gibi ses çıkarıyordu ama normal işletim sisteminde kesinlikle o fan hızını sesini açamadım. Siz derseniz ki ben ASUS'ta şunu kullanıyorum senin bütçene uygun fan ayarlarında yardımcı olurum o zaman ASUS'u tekrar düşünebilirim. Teşekkürler.

İstediğim özellikler.
HP vs MSI düşünüyorum.

RTX 4070.
32 GB DDR5 RAM.
1 TB SSD.
O butceye HP almayın pişman olursunuz.

İstediğim özellikler.
HP vs MSI düşünüyorum.

RTX 4070.
32 GB DDR5 RAM.
1 TB SSD.

https://www.hepsiburada.com/msi-kat...magaza=Tekramarket&url_src=and-product-detail hocam tek eksik i7 13 olması bir bakın derim.

Bunu ben de gördüm evet tek eksiği 13. nesil olmaması. 12650h ile 13700hx 13700h arasında çok fark var mı onu bilemiyorum. Sık sık model değiştiren birisi değilim. O yüzden bu bütçeyle en üst donanımı almaya çalışıyorum. Msi en kaliteli marka zaten. 17'' olması avantajlı.

Hatta attığınız ürün şu linkte çok daha ucuzmuş.

Bunu ben de gördüm evet tek eksiği 13. nesil olmaması. 12650H ile 13700HX 13700H arasında çok fark var mı onu bilemiyorum. Sık sık model değiştiren birisi değilim. O yüzden bu bütçeyle en üst donanımı almaya çalışıyorum. MSI en kaliteli marka zaten. 17" olması avantajlı.

Hatta attığınız ürün şu linkte çok daha ucuzmuş.

Hocam işlemci arasındaki farkları tam bilmiyorum onu genelde " 1. " vs " 2 " işlemci olarak aratiyorum karsilastirma yapıyorum.
N11 de bazen ciddi düşüşler yapabiliyor alacağınız ürünü kesinlestirdikten sonra diğer sitelerde bakmak en iyisi olur derim.

Amazon.com.tr RAM isteğiniz dışında tam sizlik.

56.000 üstüne 500 tl daha verebilirim. Sadece bu laptop için. Çünkü bütün isteklerimi karşılıyor.

Fakat ram 16GB ram günümüzde her şeye yeterli olur derseniz sizin attığınız model de çok iyiymiş. Sizin attığınız modelle benim attığım model arasında 1700 TL var. Sadece +16GB ram için 1700 tl vermek saçma mı sizce ?

O butceye HP almayın pişman olursunuz.
Peki öneride bulunabilir misiniz ?
Güncel sistemim Hp Omen

Özelliklerine burdan bakabilirsiniz. Elimdeki HP Omen dan çok memnunum o yüzden yeni kasa omenlarda iyidir diye düşündüm. Siz hangi açıdan HP Omen almayın dediniz açıklar mısınız ?

56.000 üstüne 500 tl daha verebilirim. Sadece bu laptop için. Çünkü bütün isteklerimi karşılıyor.

Fakat ram 16GB ram günümüzde her şeye yeterli olur derseniz sizin attığınız model de çok iyiymiş. Sizin attığınız modelle benim attığım model arasında 1700 TL var. Sadece +16GB ram için 1700 tl vermek saçma mı sizce ?
Hocam suan 16 GB ram bazı oyunlarda sıkıyor ileride ideal ram seviyesi 32 olacak 1700 TL değecegini düşünüyorum ki 4070 seviyesi bı kartla düşük oyunlarda oynayacağınız sanmam.

56.000 üstüne 500 TL daha verebilirim. Sadece bu laptop için. Çünkü bütün isteklerimi karşılıyor.

Fakat RAM 16 GB RAM günümüzde her şeye yeterli olur derseniz sizin attığınız model de çok iyiymiş. Sizin attığınız modelle benim attığım model arasında 1700 TL var. Sadece +16 GB RAM için 1700 TL vermek saçma mı sizce?

RAM aslında şu an yeterli ancak ileriye dönük laptop olduğu için 1700 TL verip 32 GB RAM'lisini alırsanız ileride RAM yükseltmeyle de uğraşmamış olursunuz.

Ayrıca katana serisini tavsiye etmem, ROG veya Omen varken alınabilecek ürün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı