5600X 3060 Ti sisteme 2500-3000 TL PSU Önerisi

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

5600X işlemcim 3060 Ti ekran kartım mevcut, aslında 650W bir PSU bile yeterli ama ileriye dönük olması açısından biraz üst seviye bir şey istiyorum. Şu an PSU olarak VS550 mevcut ve "ŞU" konuda bahsettiğim problemden dolayı PSU da sorun olabileceği düşündüğümden değişime gitmeyi düşündüm.

Vatan'da da belli başlı PSU'larda %15 indirim mevcut. Bütçe olarak da 2500-3000 düşündüm çok iyi denilen veya fark yaratır derseniz 3500'e zorlayabilirim en fazla.

MPG A850GF nasıldır? NZXT ile arasında seçim yapmak gerekirse hangisi daha iyi?

Veya Corsair 850W RMx için 3000 TL'ye çıkmaya değer mi?

Hocam PSU'lar hakkında bilgilisiniz sizde yardımcı olabilir misiniz? Bir de ekran kartı için konuya bakar mısınız PSU'dan kaynaklı bir problem olabilir mi? @RPM

Açıkçası, C850'den daha iyi modeller alınabilir bu bütçede. Fazla fark olmaz, C850 ve aşağıda önerdiğim ürünlerin hepsi işinizi fazlasıyla görür. Tercih sizin.

Ekstra olarak şunları da ekleyebilirim bunlar da alınabilir ürünler.

3000tl için RMx çıkılmaz bence. O civara HX daha mantıklı 3000+ için zaten 1000w alabilirsiniz.

Açıkçası, C850'den daha iyi modeller alınabilir bu bütçede. Fazla fark olmaz, C850 ve aşağıda önerdiğim ürünlerin hepsi işinizi fazlasıyla görür. Tercih sizin.

Hocam sormayı unutmuşum İtopya da, Corsair TX850M ve TX750M indirimde bunlar nasıl olur? Corsair TX850M 2300 TL Corsair 850W RMx ise 3000 TL.

@Godsume Aradaki 700 TL'lik farkı sadece tam modülerlik için verdiğinizi bilin. Ondan sonrası sizin tercihinize kalmış.

@Godsume Aradaki 700 TL'lik farkı sadece Full modülerlik için verdiğinizi bilin. Ondan sonrası sizin tercihinize kalmış.

Modüler ile yarı modüler arasında pek fark göremedim CPU ile anakart girişleri var dahili takılı şekilde yarı modüler de zaten onları hep mecbur takıyoruz. Yani iç temeli aynıysa 700 TL vermek mantıksız değil mi?

Corsair 850W RMx, Corsair TX850M, Corsair HX850 arasından hangisi mantıklı?

@Godsume HX850 abartı olur bence. Ne kadar iyi bir model olsa da eski sayılır.

Yerinizde olsam GF1 850W alırdım. Fiyat olarak RM850X'den 200 TL daha ucuz ve aynı performansı veriyor. Önceki mesajımda da söylemiştim, bu segmentteki PSU'lar arasında devasa fark yok.

Yani TX850M, RM850X, C850 veya GF1 arasında hangisini alırsanız alın sizi üzmez. Bu saatten sonrası zevk meselesi. Kasanızda kablo karmaşasını önlemek istiyorsanız tam modüler bir PSU seçin. Eğer bu kadar dert değilse TX850M alabilirsiniz zira daha ucuz.

HX850 yine daha iyi de boyutu da bir faktör HX850 büyük bir PSU. HX850'deki özelliklerin bir kısmını kullanmayacaksınız bile bir de HX850'deki fark kullanırken hissettirmez. Atılan PSU'lar arasında aldım pişman oldum diyebileceğin bir fark yok o yüzden uygun olması açısından C850 öneririm ben açıkçası.

Geri
Yukarı