5600X + 3070 Ti sisteme PSU Önerisi

Laminon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçen gün 5600X işlemci aldım birkaç aya en geç ekran kartını alacağım o zamana kadar da sistemi görüntü versin diye kullanmayı planlıyorum.
Ondan sonra almayı düşündüğüm ekran kartı RTX3070 ya da RTX3070 Ti belki RX serisi bile olabilir.
XPG Core Reactor 850W düşünüyorum başka bir önerisi olan var mı bu PSU iyi midir sizce?

Arkadaşlar merhaba geçen gün 5600X işlemci aldım birkaç aya en geç ekran kartını alacağım o zamana kadar da sistemi görüntü versin diye kullanmayı planlıyorum.
Ondan sonra almayı düşündüğüm ekran kartı RTX3070 ya da RTX3070 Ti belki RX serisi bile olabilir.
XPG Core Reactor 850W düşünüyorum başka bir önerisi olan var mı bu PSU iyi midir sizce?

Tier s bir PSU. Kaliteli merak etmeyin.

Core Reactor iyidir, alınabilir.

Ek olarak, bütçeniz ne kadar?

Bütçem 1200 civarları falan ama aklımı kurcalayan şu var böyle sisteme böyle bir PSU fazla mı olur?
Yaşadığım yerde biraz elektrik sıkıntıları çekiyorum bu arada.
Ama mesela şöyle bir Corsair iCUE 4000X RGB CC-9020133-EU CX750F RGB 750W 80 Plus Bronze USB 3.1 Temperli Cam Siyah E-ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Kasa + PSU alsam sistemi kurtarır mı ne gibi eksisi olur onu tam bilmiyorum.

Bütçem 1200 civarları falan ama aklımı kurcalayan şu var böyle sisteme böyle bir PSU fazla mı olur?
Yaşadığım yerde biraz elektrik sıkıntıları çekiyorum bu arada.
Ama mesela şöyle bir Corsair iCUE 4000X RGB CC-9020133-EU CX750F RGB 750W 80 Plus Bronze USB 3.1 Temperli Cam Siyah E-ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Kasa + PSU alsam sistemi kurtarır mı ne gibi eksisi olur onu tam bilmiyorum.
Bahsettiğiniz kasada CX750F model PSU var, bronz sertifikalı bir ürün ama üzmez. Ayrı ayrı almayı tercih ederseniz de Core Reactor daha iyi bir PSU. Ayrıca, CX750F de yeterli olur ama derseniz ki daha kaliteli bir şey istiyorum; Core Reactor alabilirsiniz veya şu modele de bakabilirsiniz:
(Core Reactor'den ses anlamında iyi diye biliyorum)

Bahsettiğiniz kasada CX750F model PSU var, bronz sertifikalı bir ürün ama üzmez. Ayrı ayrı almayı tercih ederseniz de Core Reactor daha iyi bir PSU. Ayrıca, CX750F de yeterli olur ama derseniz ki daha kaliteli bir şey istiyorum; Core Reactor alabilirsiniz veya şu modele de bakabilirsiniz:
(Core Reactor'den ses anlamında iyi diye biliyorum)

Teşekkür ederim öneri ve mesajınız için bu modelide araştıracağım
Tier s bir PSU. Kaliteli merak etmeyin.

Core Reactor iyidir, alınabilir.

Ek olarak, bütçeniz ne kadar?
Aldım dün gece PSU u teşekkürler mesajlarınız için.

Son düzenleme:
Aynı sistemi ben topladım. Normalde 750 PSU yeterli olacaktır. Corsair 850 PSU kampanyada satın almıştım. Tavsiye ederim işini fazlasıyla görecektir.

Geri
Yukarı