5600X anakart tavsiyesi ve uyumluluk

Kendin söylüyorsun son soket diye, e adamın soğutucu ve kasa ihtiyacı ortada, kullanacağı işlemci ortada, iki anakartın da 5900X gibi bir işlemciyi OC ile besleyebileceği ortada, o zaman neden boşuna değerli bütçeden 400 lira harcasın?
@Epichuman Snowman T6 alabilrsin. Ultra olan değil, düz T6 olan.
Eğer diyorsan ki 200 lira değil daha üst bir şey olsun kasaya sonradan tamamen ona özel bütçe ayırırım, o zaman ID-Cooling SE-224-XT al. Ancak kasana sığıyor mu kontrol et.

5900X gibi bir işlemciyi OC ile nasıl besliyor? Ayrıca hahaha atmak yerine çağdaş bir şekilde konuşabiliriz diye düşünmüştüm. Mesaj sayısı ve katılım süresinin önemi yokmuş anlaşılan. Fanı direkt almak yerine sonra da alabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
5900X gibi bir işlemciyi OC ile nasıl besliyor? Ayrıca hahaha atmak yerine çağdaş bir şekilde konuşabiliriz diye düşünmüştüm. Mesaj sayısı ve katılım süresinin önemi yokmuş anlaşılan. Fanı direkt almak yerine sonra da alabilir.
Önce araştır, sonra konuş ve mesaj sayısı hakkında yorum yap. B550-A Pro ambient cooling ile sonuna kadar OC'lenmiş 5950X bile kaldırabiliyor.

Önce araştır, sonra konuş ve mesaj sayısı hakkında yorum yap. B550-A Pro ambient cooling ile sonuna kadar OC'lenmiş 5950X bile kaldırabiliyor.

Bu asabi tavırın nedeni nedir?

OC'li 3950X 1 saatlik Blender testi. Maksimum anakart sıcaklığı 76 derece. 3950X'in 5900X'ten birazcık daha kuvvetli olduğunu düşünürsek rahatlıkla yetecektir.

Screenshot_20210815-155721.png

OC'li 3950X 1 saatlik Blender testi. Maksimum anakart sıcaklığı 76 derece. 3950X'in 5900X'ten birazcık daha kuvvetli olduğunu düşünürsek rahatlıkla yetecektir.

Eki Görüntüle 1150096

Anlıyorum, bilgilendirme için teşekkürler. Attığınız listede görüldüğü gibi Tomahawk daha serin çalışıyor, benim kendi fikrim alınabiliyorken alınması. Saygılar.
Gayet normal bir konudayken böyle bir mesaj atman. Bu tip şeylere artık hiç sabredemiyorum, sana özel bir şey değil.

Attığım mesajların hiçibirinde size karşı olumsuz bir şey söylemedim, sadece kendi fikrimi belirttim ve hahaha atıp sert çıkıştınız.

Attığım mesajların hiçbirinde size karşı olumsuz bir şey söylemedim, sadece kendi fikrimi belirttim ve "hahaha" atıp sert çıkıştınız.
Peki o mesaj kimeydi? Konuda mesaj sayısı yüksek katılım tarihi de eski olup sana "hahaha" atan başka kim var? Gayet güzel bir şekilde bana laf attın, ben de karşılığını doğru bilginin kanıtıyla verdim.

Peki o mesaj kimeydi? Konuda mesaj sayısı yüksek katılım tarihi de eski olup sana "hahaha" atan başka kim var? Gayet güzel bir şekilde bana laf attın, ben de karşılığını doğru bilginin kanıtıyla verdim.

Evet ben size görüşümü belirttim ve siz bana upuzun bir mesaj yazıp hahaha attınız.

Çünkü "hahaha" atmaya layık bilgi eksikliği içeren bir mesajdı da ondan. Neyse, daha fazla uzatıp konuyu dağıtmayalım. B550-A Pro AM4 soketin elverdiği en güçlü işlemciyi bile OC yapacak şekilde rahatça besleyebiliyor, nokta.

Geri
Yukarı