5600X anakart tavsiyesi ve uyumluluk

Tomahawk'ın daha serin çalıştığı ve daha elverişli olduğu.

Tier B-C bile LN2 ile 5600X kaldırabilecekken bahsettiğimiz anakartların biri Tier A, diğeri Tier S. Peki 5600X için söyle bana ne farkı olacak bunların? Ben sana söyleyeyim, hiçbir farkı olmayacak. Bu adam ileride en maksimum ne alabilir? 5950X. Onda bir fark yapacak mı? Onda bile sentetik testlerdeki birkaç derece hariç hiçbir farkı olmayacak. Peki bu adam 5950X alır mı ileride bu sisteme sence? Bu sistemde öncesinde alması gereken soğutucu, kasa ve PSU yok mu? (PSU 3080 için) Sonrasında 3080 almayacak mı? Bu adam durup dururken zınk diye 5950X alabilecek biri gibi duruyor mu? Ya da daha farklı şekilde soracak olursam ileride bu adamın o kadar parası olsa bile DDR5 ve AM5 soket varken ölü bir sokete yatırım yapar mı?
5900X nasıl OC ile kaldırsın diye sorup sonrasında olan bilgi eksikliğini bana yamamaya çalışıyorsun, sonra da asabilikle suçluyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
@The Man From E.A.R.T.H. Burada nasıl bir bilgi eksikliği var, arkadaşın attığı listede de görünüyor Tomahawk'ın daha serin çalıştığı ve daha elverişli olduğu. Güzel güzel konuşuyoruz hala asabisiniz, çok garip. Böyle devam 👍
İyi de adam B550-A PRO daha iyi dememiş ki. Bir şey farketmiyor diyor. Zaten 3950X OC'yi kaldırıyorsa normal bir şekilde onu da kaldıracaktır.

P95 testinde 76 derece gayet iyi 900TL'ye kadar düşebilen bir anakart için. Hem fiyatı uygun hem de kaldırabiliyor. İşlemci her zaman %100 olmayacağı için zaten 30-50 arası gezinir. Maksimum 45-50 olur. 5600X ile de bu değerler daha da aşağıya çekilir. Yani her türlü A-PRO.

Geri kalan parayı da daha güzel bir şeye yatırabilir. Overkill anakart almak mantıksız. B450 ile 5800X kullanılabiliyorken neden bu kadar kasıyorsunuz ki?

Kavgaya gerek yok dostlar 😄 Hepinize fikirleriniz için teşekkür ederim 5600x ve B550-A PRO alacağım ve bir süre rx580 8 gb, Kasa olarak Everest rhino ATX Psu olarak ise 650W 80+ BRONZE ile devam edeceğim ilk tercihim bir soğutucu olacak sonrasında ise kasa ve Psu değişip 3080'e geçiş yapacağım tekrardan fikirleriniz için teşekkür ederim.

İyi de adam B550-A Pro daha iyi dememiş ki. Bir şey fark etmiyor diyor. Zaten 3950X OC'yi kaldırıyorsa normal bir şekilde onu da kaldıracaktır.

P95 testinde 76 derece gayet iyi 900TL'ye kadar düşebilen bir anakart için. Hem fiyatı uygun hem de kaldırabiliyor. İşlemci her zaman %100 olmayacağı için zaten 30-50 arası gezinir. Maksimum 45-50 olur. 5600X ile de bu değerler daha da aşağıya çekilir. Yani her türlü A-PRO.

Geri kalan parayı da daha güzel bir şeye yatırabilir. Overkill anakart almak mantıksız. B450 ile 5800X kullanılabiliyorken neden bu kadar kasıyorsunuz ki?

Kasmıyorum ki? Kendi şahsi fikrimi belirtiyorum, ama takım tutar gibi anakart tutulduğu için böyle oluyor.

Son olarak Kasa ve PSU'nun ana kart ve işlemci için bir sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim

@Epichuman şimdiden hayırlı olsun, en doğru kararı verdin. Eğer ileride BTC milyoneri falan olursan o zaman rahatlıkla overkill anakart önerisi yapabiliriz, sen de rahatlıkla alırsın :D.
Kasa ve PSU ilk etapsa sorun yapmayacaktır ancak 3080 alana kadar ikisini de değiştirmeni tavsiye ederim, çünkü ne o kasayı ne de o PSU'yu 3080'le kullanmak yemezdi benin için, ben kullanmazdım. Gerekirse 3070 Ti alır yine de o ikiliyi değiştirirdim.

@Pienia ayrıca ilk mesjlarıma bakarsanız konu sahine B550a Pro da alabilirsiniz dedim.

Bir anakart tavsiyesi için birbirinize girdiğinizin farkında mısınız? Böyle bir şey için gerilmenize ne gerek var arkadaşlar.

Yok dostum sakin sakin konuşuyorum ben zaten, arkadaşın dediği anakartı alabilirsiniz bile dedim. Ama kendisi ailesinden yeterli düzeyde ahlak dersi alamadığı için, sürekli hakaretvari konuşuyor.

@The Man From E.A.R.T.H. Kusura bakma tekrar ben 😄 Rx580 ve 5600x darboğaz mı yapıyor acaba bilgin var mı? Ekran kartınız işlemciye darboğaz yapacaktır gibi söylemler gördüm performansa bir etkisi olacak mıdır olumsuz anlamada Bir iki youtube videosuna baktım, yorumlarda bahsediliyordu ancak yeterli bilgim olmadığı için anlamadım 1080p kullanacağım buarada

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı