5600X BIOS ayarları nasıl olmalı?

Cnaar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle,
Benim sistemim yeni henüz ve şu an 1028 voltage ile çalıştırıyorum ama temel çekirdek hızı 3.70GHz ve tam performans alamıyorum sanırım 4.6GHz çıkmak için bir ayar yaptım fakat PC açılmadı ve bir süre sonra boot ekranı geldi ve BIOS'u defaulta geri çekti. Bunun sebebi nedir? İşlemcimi tam performans kullanmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler. (CPU clock ratio 46,00 yaptım ve 1028v ile açmaya çalıştım ve bahsettiğim hatayı vererek BIOS default ayarlara geri yüklemeyi istedi, PC'ye zarar gelir diye çekinerek tekrar denemedim.)

IMG_20230406_135959.jpg

Merhaba öncelikle,
Benim sistemim yeni henüz ve şu an 1028 voltage ile çalıştırıyorum ama temel çekirdek hızı 3.70GHz ve tam performans alamıyorum sanırım 4.6GHz çıkmak için bir ayar yaptım fakat PC açılmadı ve bir süre sonra boot ekranı geldi ve BIOS'u defaulta geri çekti. Bunun sebebi nedir? İşlemcimi tam performans kullanmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler. (CPU clock ratio 46,00 yaptım ve 1028v ile açmaya çalıştım ve bahsettiğim hatayı vererek BIOS default ayarlara geri yüklemeyi istedi, PC'ye zarar gelir diye çekinerek tekrar denemedim.)

Eki Görüntüle 1729259

Voltaj ve frekans kısımları Auto kalsın, CPB'yi Auto, PBO'yu enable yapın kendi yüksek frekanslara çıkacaktır.
XMP ile de profil seçip RAM frekanslarınızı yükseltin.

Voltaj ve frekans kısımları Auto kalsın, CPB'yi Auto, PBO'yu enable yapın kendi yüksek frekanslara çıkacaktır.
XMP ile de profil seçip RAM frekanslarınızı yükseltin.

Gigabyte BIOS'u biraz karışık geliyor bana ve zaten çok anlayan biri değilim, burada görülen ayarlardan 1028v olan yeri Auto alacağım değil mi yanlış anlamadım. PBO ve CPB'yi nereden ayarlayacagim onu da bilmiyorum, çok zahmet vereceğim üzgünüm ama biraz daha basit anlatır mısınız?

CPB buldum Auto da şu an ama PBO göremedim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230406_143220.jpg
    IMG_20230406_143220.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 37
Ha pardon şimdi gördüm özür dilerim. Dediklerinizi şu an yaptım, sadece RAM frekans yükseltme kaldı onu da yapmalı mıyım? Verdiğim zahmetten dolayı üzgünüm.

Temel hız kısmı hala 3, 70GHz ama şu an görev yöneticisinde baktığım zaman boşta 3,90 ve 4,50 arasında sürekli oynuyor. İdeal midir şu an için, bazı arkadaşlarda temel hız 4, 60GHz gözüküyor görev yöneticisinde o yüzden soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı