5600X için 200-300 TL soğutucu önerisi

techno7313

Hectopat
RAM
2x8 Gb 3600 Mhz
Ekran kartı
3060 Ti
Anakart
MSI B550-A Pro
İşlemci
5600X
Merhaba yeni ekran kartım 3060 Ti geldi eski ekran kartımdayken CPU tam güç çalışmıyordu o yüzden fazla ısınmıyordu stok soğutucusu ile. Şimdi default olarak gelen Boost ayarları ile aşırı ısındı 92-93 dereceye kadar. O yüzden Boost ayarını kapattım 4.6 GHz yerine 3.7 GHz çalıştırıyorum şu an sıcaklık değerleri normal 70'e çıkıyor en fazla. Tam güç kullanmak için daha iyi bir soğutma almak istiyorum. Çok fazla bütçe ayırmak istemiyorum. Overclockla pek işim yok sadece default olarak gelen Boost hızında stabil ısılarda çalışsa yeterli benim için o yüzden sıvı soğutmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Uygun fiyatlı işimi görecek düzeyde bir soğutucu önerirseniz sevinirim teşekkürler.

Bütçe: 200-300 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar çok seçenek var ki.

Bunu bir incele dilersen. Fan RPM'i ve cfm değerleri yeterli gibi soğutmaya. En azından stok fan gibi aşırı ısıdan bilgisayarın kapanmaz.

Bunu tavsiye ederim. Yanında Noctua'nın termal macunu ile birlikte serin serin çalışır.

Bu iş görmez mi overclock falan pek düşünmüyorum normal değerlerde çalışsa yeter ?https://www.hepsiburada.com/snowman-m200-2-bakir-borulu-cpu-sogutucu-fan-rainbow-p-HBV00000PB213
Fan boyutu 9cm. bu nedenle radyatörü de küçüktür diye elemiştim ben bu modeli.
Bunu tavsiye ederim. Yanında Noctua'nın termal macunu ile birlikte serin serin çalışır.
Bunun ana kartıma uyumlu olup olmadığını nasıl anlıyabılırım ana kartımın işlemci ile soketler arasındaki alanda büyük bi blok var o engeller mi acaba işlemci fanını ?

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-27_042729.png
    resim_2021-12-27_042729.png
    127,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Benim bahsettiğim modelde engellemez. Aslında çoğu modelde engellemiyor. Ona göre yüksekliği vs ayarlanmış.

T6 Ultra olan mı bu mu acaba? T6 Ultra olanı da alabilirim.

Geri
Yukarı