5600X için anakart tavsiyesi

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Aslında ben 5600X, 16 GB RAM, ve anakart aldım fakat işlemci daha gelmediği için anakartı değiştirme düşüncesi geldi. Anakart olarak;

MSI X570- A Pro aldım. Üstünde M.2 SSD soğutucusu yok fakat X570 olması sebebiyle aldım. SSD olarak da 970 EVO Plus aldım fakat ısınırsa performans düşüşü oluyor vs. gibi çok yorumlar okudum. Acaba diyorum MSI iade edip TUF GAMING B550-PLUS mi alsam?

Şu an elimdeki anakart MSI X570-A PRO.

Sizce iade edip M.2 soğutucusu için TUF Gaming B550-PLUS alsam yoksa MSI X570-A PRO ile mi devam etsem?

Aldığım fiyat indirimliydi bu arada 1350 TL'ye Hepsiburada'dan aldım. TUF Gaming ise 1400 TL yani ücret bakımından fark yok denilebilir. X570 chipsetine 50 TL daha ucuz almak cezbetti ama M.2 soğutucu için de TUF Gaming cezbediyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'ın hiçbir ....-a pro anakartını almayın. En az özellikli ve en kalitesiz bileşenler (VRM, ses çipi) kullanılan modelleridir. Ben orta veya üst seviye B550 alınması taraftarıyım. Söylediğiniz Asus modeli de iyidir.

Ben olsam M.2 soğutucusu için zahmet etmezdim ama değişime karar verdiyseniz diye söyledim.

MSI'ın hiçbir ....-a pro anakartını almayın. En az özellikli ve en kalitesiz bileşenler (VRM, ses çipi) kullanılan modelleridir. Ben orta veya üst seviye B550 alınması taraftarıyım. Söylediğiniz Asus modeli de iyidir.

Ben olsam M.2 soğutucusu için zahmet etmezdim ama değişime karar verdiyseniz diye söyledim.
Ses cipi 1220 olarak kullanıyordu, Asus B550 de 1200A üstüne,X570 12 Faz oluşu (Asusta 10) ne bileyim daha sağlam durdu. Aslında zahmet edecek bir şey yok, evden teslim alıyorlar iadeyi. Zaten işlemci pazartesi kargoya verileceği için, Anakartta aynı gün verilebiliyor. O yüzden zahmetlik, beklemelik bir olay yok. Hangisi daha mantıklı önemli olan o, Orta seviye B550 mi yoksa giriş seviyesi X570 mi?
TUF Gaming X570 PLUS alabilirsşn. Kendim kullanıyorum. OC ve VRM soğutma olarak vs çok başarılı.
Dostum tabi ki X570, A PRO dan daha sağlam bir anakart olabilir fakat 600 TL gibi de bir ücret farkı söz konusu. X570 Plus için fazladan 600 TL vermeye değer mi o da var. Sonuçta 5600X kullanacağım 5800X değil.

Dostum tabi ki X570, A PRO dan daha sağlam bir anakart olabilir fakat 600 TL gibi de bir ücret farkı söz konusu. X570 Plus için fazladan 600 TL vermeye değer mi o da var. Sonuçta 5600X kullanacağım 5800X değil.
Tabi ki o da var. Tamamen bütçe ve ileride yükseltme düşünmene bağlı tercih meselesi.

İade etme imkanınız varsa X570-A Pro'yu iade edin.
VRM test sonuçları bırakacağım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İleride yükseltmeyi düşünmüyorum zaten yeterince güncel bir işlemci ve anakart alarak, uzun süre kullanıp daha sonradan daha güncel işlemci ve anakart alırım. Yani 5600X e almayı düşündüğüm bir anakart.
İade etme imkanınız varsa X570-A Pro'yu iade edin.
VRM test sonuçları bırakacağım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

B550 TUF GAMING mi yoksa bütçeyi zorlayıp X570 TUF GAMING PLUS mı almalıyım?

Aorus daha güzel olur, yanlış hatırlamıyorsam Dual bios kullanıyordu Gigabyte. İade ediyorum hocam o zaman teşekkürler.

Hocam rahatsız ediyorum da, dediğiniz anakart hepsiburada da mevcut değil, diğer sitelerde de taksite baya ücret yansıtıyorlar. Ben birde ileride performans yetmemesi için OC yapmayı düşünüyorum. Bunları göz önünde bulundurursak B550 TUF, X570 TUF, yoksa taksit için de fiyat farkı ver Gigabyte B550M Aorus Pro-P mi al dersiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı