5600X için termal macun ve işlemci fanı önerisi

Macun olarak, Cooler Master veya daha uygun yollu MX-4. Bütçenize göre ikisi arasında tercih yapabilirsiniz.
İşlemciniz için önerebileceğim 3 adet (bütçenize göre terzih ediniz) soğutucu var:
1. Dark Freezer x129 (Kendim kullanmaktayım, gayet memnumum)
2. Snowman T6 Ultra
3. Olarak da ID COOLING Se 224 XT önerecektim, lakin o fiyatı hak etmiyor.(Fiyatı çok yükselmiş)

R7 5700X ile snowman mx6 kule tipi soğutucu ve içinden çıkan kendi termal macununu kullanıyorum başta çok çekindim ya çok ısınırsa diye fakat yükte 80 watt çekerken 55-57 derece arası boşta 32-34 derece arası çalışıyor kasanın hava akışı iyi ise ucuza bulabilirsen alıp kullanabilirsin benim elimde mevcuttu taktım kullandım memnunum ama sıvı soğutma en iyisi fakat onunda kaliteli olan bir modelini alın pompa ile çok dert yaşarsınız onu bırakın kendini bile soğutmaz sonra

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Soğutucu olarak 2 hafta önce 800₺'ye ID Cooling SE 224 XT Black almıştım. İşlemci oyun içinde en fazla 66 dereceyi görüyor. İçinden çıkan ID Cooling TG25 termal macun da çok kaliteli.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Soğutucu olarak 2 hafta önce 800₺'ye ID Cooling SE 224 XT Black almıştım. İşlemci oyun içinde en fazla 66 dereceyi görüyor. İçinden çıkan ID-Cooling TG25 termal macun da çok kaliteli.

Hangi oyunlarda o dereceleri görüyorsunuz. Bilgilendirir misiniz?

Hangi oyunlarda o dereceleri görüyorsunuz. Bilgilendirir misiniz?
COD MW2 (2022), Pubg, Battlefield 2042, Elden Ring.

Kasam:

Fiyatı ucuzken raijintek EOS 240 adında bir sıvı soğutma almıştım. Aynı işlemciyi kullanmaktayım. İşlemci sıcaklığının 57 dereceyi geçtiğini hiç görmedim. Oyun filan fark etmiyor genel olarak ortalama 57 görüyorum hep. Snowman kule tipi soğutucuyu da kullandım. Alınabilir ama durumun var ise daha iyisini al derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı