5600X işlemci 95 dereceleri görüyor

• Konuyu başlatan Jagra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 554

Jagra

Picopat
Daha fazla  
Ani FPS düşüşü sonrası sıcaklıkları kontrol ettiğimde 5600X işlemcim 95 dereceleri görmüş. Sonrasında yüksek sıcaklık uyarısı almaya başladım.
İlk olarak uzun zamandır yapmadığım için termal macunu yeniledim. Arctic MX-4 kullandım. İlk etapta problem çözülmüş gibiydi ama bir süre sonra aynı durum tekrarladı.
NZXT Kraken M22 model işlemci soğutucu var. Yeni bir soğutucuya mı yönelmeliyim? Radyatör bir tık tozlanmış, sebep olabilir mi? Yaklaşık 1.5 senedir kullanmaktayım M22'yi.
Ayrıca oda sıcaklığının etkisi olur mu?

Teşekkürler, iyi sosyaller.

Merhaba. Radyatörün tozlanması işlemcinizin ısınmasında etkili olabilir. Termal macun bakımının ardından soğutucunuzu söküp güzelce temizleyin. Sonrasında kasanızın genel bir temizliği ile işlemi sonlandırıp tekrar deneyin. Bu işlemlerden sonra düzelmesi muhtemel. İşlemci soğutucunuzu takarken doğru taktığınızdan da emin olun. Ayrıca kasanızın egzoz fanlarının hava giriş ve çıkış noktalarının çok sıkışık, dar bir alanda olmamasına dikkat edin.

Oda sıcaklığının şu mevsimde çok etkili olacağını düşünmüyorum.

Ani FPS düşüşü sonrası sıcaklıkları kontrol ettiğimde 5600X işlemcim 95 dereceleri görmüş. Sonrasında yüksek sıcaklık uyarısı almaya başladım.
İlk olarak uzun zamandır yapmadığım için termal macunu yeniledim. Arctic MX-4 kullandım. İlk etapta problem çözülmüş gibiydi ama bir süre sonra aynı durum tekrarladı.
NZXT Kraken M22 model işlemci soğutucu var. Yeni bir soğutucuya mı yönelmeliyim? Radyatör bir tık tozlanmış, sebep olabilir mi? Yaklaşık 1.5 senedir kullanmaktayım M22'yi.
Ayrıca oda sıcaklığının etkisi olur mu?

Teşekkürler, iyi sosyaller.
Bazı oyunlarda bende 95 98 derece arası görüyorum işlemci i5 2400
Siz soğutucuyu temizleyin ve sistem bostayken de derece yüksek mi?

Dostum birseyleri yanlış yapmış olmalısın bende 120 mm kule tipi soğutucu var maksimum 80 derece görüyorum o da +200 MHz ince PBO ayarı ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı