5600X işlemci 95 dereceleri görüyor

• Konuyu başlatan Jagra
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 555

Jagra

Picopat
Daha fazla  
Ani FPS düşüşü sonrası sıcaklıkları kontrol ettiğimde 5600X işlemcim 95 dereceleri görmüş. Sonrasında yüksek sıcaklık uyarısı almaya başladım.
İlk olarak uzun zamandır yapmadığım için termal macunu yeniledim. Arctic MX-4 kullandım. İlk etapta problem çözülmüş gibiydi ama bir süre sonra aynı durum tekrarladı.
NZXT Kraken M22 model işlemci soğutucu var. Yeni bir soğutucuya mı yönelmeliyim? Radyatör bir tık tozlanmış, sebep olabilir mi? Yaklaşık 1.5 senedir kullanmaktayım M22'yi.
Ayrıca oda sıcaklığının etkisi olur mu?

Teşekkürler, iyi sosyaller.

İslemciyi mi yenimelıyorum sogutucuyu mu?

Soğutucuyu temizle, düzgünce oturt. Soğutmazsa soğutucuyu değiştir işlemciyi değil.

Çünkü GTA 5 işlemciye önem veriyor. İşlemcini uzun süreler yüksek sıcaklıkta kullanırsan zarar verirsin en kısa zamanda yenile.

GTA 5 en yüksek grafiklere sahip oyunlardan birisi hocam ne işlemcisi :D

Soğutucuyu temizle, düzgünce oturt. Soğutmazsa soğutucuyu değiştir işlemciyi değil.

Arkadaşın demek istediği açık dünya oyunu olduğundan işlemciye fazla yük bindirmesi ve haklida.

Evet işlemcide önemli i5-4690 bile %100 kullanıma ulaşabiliyor farkındayım çok iyi işlemci değil ama 4 çekirdeğin tamamını %100 kullanıyor. Ben şahsen i3-7100 Kullandıgım zamanlarda bile darboğaz yiyordum ne kadar işlemci istemiyor gibi görünsede işlemci önemli. G4400 vardı bende onunla mesela 30 FPS'i hayatta geçme şansım yoktu. Arkadaşın dediği işlemci ise i5 2. nesil kesinlikle işlemciyi çok zorlar.

Evet işlemcide önemli i5-4690 bile %100 kullanıma ulaşabiliyor farkındayım çok iyi işlemci değil ama 4 çekirdeğin tamamını %100 kullanıyor. Ben şahsen i3-7100 Kullandıgım zamanlarda bile darboğaz yiyordum ne kadar işlemci istemiyor gibi görünsede işlemci önemli. G4400 vardı bende onunla mesela 30 FPS'i hayatta geçme şansım yoktu. Arkadaşın dediği işlemci ise i5 2. nesil kesinlikle işlemciyi çok zorlar.

Ben 60 80 arası high ayarlarda bu FPS'yi alıyorum 98 derece falan ısınıyor soğutucu alacağım ve macun belki az da olsa düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı