5600X LED ışığı yanıyor ve sistem açılmıyor

Emir Korkmaz

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ben yeni işlemci aldım (R5 5600x) ve bunu taktım düzgünce her şeyi hallettim fakat PC'yi başlattığımda görüntü falan gelmiyor. CPU LED ışığı yanıyor ve bütün kasa çalışıyor yani güç gidiyor ekran kartına falan. Sonra eski İşlemcimi taktım ve aynı sorun hala devam etti. BIOS Update de yaptım. En güncel beta sürümü yazıyordu fakat beta da olduğu için onun bir altındakini kurmuştum. Umarım bilgin biri çıkar.

Anakart: B450 GAMING Plus.
Eski işlemcim: R5 2500X.
Yeni işlemcim: R5 5600X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bios güncelle diyecektim ancak güncellemişsin. Ama umarım güncellerken bir sorun ile karşılaşmamıştır PC. Yoksa biliyorsundur bios güncellenirken çıkan hatalarda ne oluyor.😬😬

Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa düzenlediniz mi? Sanki fansız işlemcim ısınıyordu gibi bir bilgi kalmış aklımda da onun için sordum onu. Eski işlemcinin de çalışmaması biraz garip. İşlemcinin pimlerine bir zarar vermediyseniz RAM'lerde bir temassızlık var gibi duruyor. PSU'ya bağlı olan tüm kabloları tekrar söküp takın belki temas etmeyen bir yerler olabilir. Anakart sıkıntılı diyeceğim ancak anakarta zarar verecek bir işlem yapmamışsınız. Onun dışında işlemci fanını takmadan bir çalıştırın işlemcinin üzerine parmağınızı koyun ısı hissederseniz direk PSU'dan kapatın PC'yi. 2 işlemcide de deneyin bunu en azından anakartın işlemciye güç verip vermediğini anlarız bu şekilde. Monitör kablolarını kontrol etmişsinizdir diye düşünüyorum zaten. On-Board varsa bir de ekran kartını söküp o şekilde çalıştırın.

Geri
Yukarı