5600X sıcaklık değerleri

Ya vallahi takıntı haline getirdim gittim 100 TL verip termal macun yeniledim falan, 2-3 tane video izledim 56 bilemedin 60 derece de oynuyorlar benim ki 70 derecelerde olunca acaba soğutma da mı işlemci de mi problem var diye düşünüyor insan.

Oyun sıcaklığına çok takılmaman gerektiğini düşünüyorum. Ekran kartı farklı olabilir, yük daha az veya fazla biniyor olabilir, BIOS fan ayarları farklı olabilir. Ben mesela bu testi buldum 28 derecelik odada yapılmış Cinebench15 testinde Corsair hydro H100i 240mm ile 78 dereceyi görüyor. Kafaya takılacak, performans düşürecek sıcaklıklar değiller bunlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haklısınız aslında dediğim gibi videoda görünce insanın siniri bozuluyor :) Arkadaşımın i5 işlemcisi stok fan ile 60 derece de oynuyor ben soğutucu ile 65-70 :) biliyorum ikisi farklı kulvar da her neyse dediğiniz gibi yapıp kafaya takmayacağım ekran kartları farklı evet genelde 3060 ile testler yapılmış benimkisi ise 1060. Prime95 ile stres test yaptığımda 60-61 derecelerde çalışıyor, AIDA64 de ise 70-72.

5600x ile Arctic Freezer 34 e-Sports Duo kullanıyorum. Warzone orta üst grafiklere 1080p 69-74 derece arası değişiyor. Warzone işlemciye çok yük bindiriyor. Üstüne birde yaz sıcakları.
Bence aldığınız dereceler normal. Kafayı takacak bir durum yok.

Hocam cbp kapatmayı denediniz mi ?
Hayır denemedim zaten kapatmamı gerektirecek sıcaklıklar yok ama işte diyorum ya insanlar da kapatmadan 58 dereceler de oynadığını görünce şaşırdım.
5600x ile Arctic Freezer 34 e-Sports Duo kullanıyorum. Warzone orta üst grafiklere 1080p 69-74 derece arası değişiyor. Warzone işlemciye çok yük bindiriyor. Üstüne birde yaz sıcakları.
Bence aldığınız dereceler normal. Kafayı takacak bir durum yok.
Videoda mesela 58 derece de bizimkisi niye bu kadar yukarıda

Hayır denemedim zaten kapatmamı gerektirecek sıcaklıklar yok ama işte diyorum ya insanlar da kapatmadan 58 dereceler de oynadığını görünce şaşırdım.

Hocam milleti bende anlamıyorum. Benimde 70 derece civari benzer soğutma ile. Sanırım MHz kısıyorlar veya termal macunları kaliteli. Önceden bende araştırıyordum ama galiba normal ya değerler. Arkadaşım çünkü stok fanla 85 derece kullanıyor oyunlarda.

Ortam derecesi, kasanın havalandırması ve sistem bileşenleri vs gibi bir çok etken var.
Diğer oyunlarda ve sistem boşta iken dereceler nasıl?
Boşta 42'nin üzerine çıkmıyor bende. Ac Valhalla da ortalama 63 derece.

Hocam milleti bende anlamıyorum. Benim de 70 derece civari benzer soğutma ile. Sanırım MHz kısıyorlar veya termal macunları kaliteli. Önceden bende araştırıyordum ama galiba normal ya değerler. Arkadaşım çünkü stok fanla 85 derece kullanıyor oyunlarda.

Mesela attığım videoda 120mm soğutucu ile 56 derecede oynuyorlar ve herhangi bir kısma göremedim inanılmaz yani, evet Recep beyin videosunda da stok 80'i görüyordu. Bende macundan diye düşünüp piyasadaki en kaliteli macunu aldım ama soğutucunun içinden çıkanla fark olmadı pek :)
Ortam derecesi, kasanın havalandırması ve sistem bileşenleri vs gibi bir çok etken var.
Diğer oyunlarda ve sistem boşta iken dereceler nasıl?
Boşta 42'nin üzerine çıkmıyor bende. Ac Valhalla da ortalama 63 derece.
Boşta sorun yok, lol PUBG gibi oyunlarda 65 i geçmiyor diye hatırlıyorum prime95 ile 61-62 derecelerde stres testte aida64 ile 72-73 ü görüyor.

Mesela attığım videoda 120mm soğutucu ile 56 derecede oynuyorlar ve herhangi bir kısma göremedim inanılmaz yani, evet Recep beyin videosunda da stok 80'i görüyordu. Bende macundan diye düşünüp piyasadaki en kaliteli macunu aldım ama soğutucunun içinden çıkanla fark olmadı pek :)

Boşta sorun yok, lol PUBG gibi oyunlarda 65 i geçmiyor diye hatırlıyorum prime95 ile 61-62 derecelerde stres testte aida64 ile 72-73 ü görüyor.
Hocam bende aida64 testi yaptım 66 derece civarıydı. LoL felan benimde o civar. Cod Warzone' da ise 70 75 arası oluyo. Max 77 dereceyi gördüm. Kasa ön camını açıp denedim 5 derece düştü.

Hocam bende aida64 testi yaptım 66 derece civarıydı. LoL felan benimde o civar. Cod Warzone' da ise 70 75 arası oluyo. Max 77 dereceyi gördüm. Kasa ön camını açıp denedim 5 derece düştü.
Şaşırtıcı gerçekten dediğim gibi attığım videolar da 60 dereceyi geçmiyor, bazı kişilerde bizim gibi sıcaklık alıyor neye göre nasıl anlam veremedim.

Geri
Yukarı