5600X sistem boşta 70 derece

Semih Sayılgan

Kilopat
Daha fazla  
Bugün almış olduğum 5600X'i bilgisayarıma takıp kurulumu gerçekleştirdikten sonra test etmek istedim ve boşta 70 derece verdiğini gördüm. Egzoz fanı test taktığımı düşünerekten yönünü değiştirdim fakat bir şey değişmedi. Sonra tekrar soğutucuyu söküp anakartın arkasından destek vererek sıkı bir şekilde tekrar montajlayıp Zalman marka macun ile macununu tazeledim fakat bir değişiklik olmadı. Şu an %10 yükte 70 derecede çalışıyor. Stok fan takılı.

Dosya Ekleri

• CPU.png
    CPU.png
    335,3 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün almış olduğum 5600X'i bilgisayarıma takıp kurulumu gerçekleştirdikten sonra test etmek istedim ve boşta 70 derece verdiğini gördüm. Egzoz fanı test taktığımı düşünerekten yönünü değiştirdim fakat bir şey değişmedi. Sonra tekrar soğutucuyu söküp anakartın arkasından destek vererek sıkı bir şekilde tekrar montajlayıp Zalman marka macun ile macununu tazeledim fakat bir değişiklik olmadı. Şu an %10 yükte 70 derecede çalışıyor. Stok fan takılı.

Çok sıkıntı bir değer.

Daha iyi bir fan tercih edilebilir -ki öyle görünüyor-.

Yüksek değer.
Aynı işlemci bende de var, 1 ay önce aldım, stok fanla boşta 47-50 derece arasıydı. Stres testinde ise 95 dereceyi görüyordu. Sizin boşta değeri bile benimkine göre 20 derece fazla. Ben çareyi stok fanı değiştirmekte buldum. Mugen 5 taktım ve şu anda boşta 32-34 derece arası, 10 dakikalık stres testinde 70 dereceyi geçmedi.

Merhabalar. Aynı sorunda konuyu bulduğum için buraya yazıyorum. 5600x işlemcim var ve bugün ne olduysa sonuç buna geldi. Burada da sadece Chrome açıktı. Şu an tekrar format attım sadece NZXT yükledim ve arkada güncellemeler iniyor Windows'un %9 Load, 78 derece gibi bir değer var.

Formatla çözülecek iş olmadığına inandım artık. Servise götürmeden bir şeyler yapmak mümkün mü bu durumda?

1653784605868.png

Yeni konular

Geri
Yukarı