Boşta 70 derece işlemci

Lykia1201

Picopat
Daha fazla  
Az önce termal macun sürdüm GTA oynarken anca 70 olan işlemci şu an boşta 70 derece fanı takmaya çalısırken takamamıstım basta, 1 ayağı kırıldı yine tam takamadım sorun bunda olabilir yeni fan mı almalıyım yoksa ayağı kırıkken takılır mı?

20 FPS ile zevkle oynadığım Valorant ve GTA 5'i oynayamıyorum Valorant lobide sıcaklık değerleri. :(
Hocam yüksek ihitmal oturamaz o daha soğutucu önermemi istermisiniz düşük bütçede :(.
Elbette olur.
Arkadaşlar evde eski bir anakartım var onun fanını takabilir miyim uyumsuzluk eder mi veya ayaklarını değişebilir miyim?

Dosya Ekleri

• 16029348986937554284505319295552.jpg
    16029348986937554284505319295552.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Sokete uygun yeni bir işlemci almak mı? Adamın işlemci ile bir problemi yok ki. Soğutucu bloğu taşıyan plastik çerçevenin ayağı kırılmış.

Sokete uygun yeni bir soğutucu almak olacaktı o tabii ki de böyle mantıksız bir öneride bulunmam. Termal macun sıkıntısından ve işlemci ayağındaki kiriktan bahsederken neden adama yeni bir işlemci aldırmayı tavsiye edeyim ki.

20 FPS ile zevkle oynadığım Valorant ve GTA 5'i oynayamıyorum Valorant lobide sıcaklık değerleri. :(

Elbette olur.
Arkadaşlar evde eski bir anakartım var onun fanını takabilir miyim uyumsuzluk eder mi veya ayaklarını değişebilir miyim?

Eski tarz çoğu fan birbirine uyar. Eğer uymazsa LGA 775'in fan ayağına benziyor benzer fanları 20-50 arasına bulabilirsin. Bu şekilde günlük kullanım için idare edebilir belki ama oyun için kesinlikle tavsiye etmem ben.

Abi bir bakar mısın burası kırılmış şu 10 yıl içinde her hatayı her şeyini yaptım hataları çözdüm bilgisayarın ama bu CPU fan beni delirtecek.

Bu fanlar yanlış hatırlamıyorsam oldukça ucuzlar. Yeni bir fan alabilirsin. Ya da bulunduğun şehirdeki bir bilgisayarcıda muhtemelen bu fanların ya da kasalarının çıkmaları vardır. Gidip çok çok uygun fiyatlara alabileceğini düşünüyorum.

Neden tavsiye etmezsiniz ki oyun için?

Çünkü fan tam olarak görevini yapamıyor, işlemci ile arasında boşluk var 3 ayağı oturup bir ayağı oturmadığı için. Fan görevini yapamadığı için işlemciniz ısınacaktır ve kendine zarar verecektir. Eğer sürekli ısınıp sistemi kapatırsa diğer parçalara da zarar verebilir. Yeni fan tedarik edebilirsiniz. Eğer İstanbul'daysanız 15 TL'ye kadar fanın aynısını bulabilirsiniz.

Sakın fanın ayağı yok sabitlensin diye yapıştırıcılar ile yapıştırmayın.

Çünkü fan tam olarak görevini yapamıyor, işlemci ile arasında boşluk var 3 ayağı oturup bir ayağı oturmadığı için. Fan görevini yapamadığı için işlemciniz ısınacaktır ve kendine zarar verecektir. Eğer sürekli ısınıp sistemi kapatırsa diğer parçalara da zarar verebilir. Yeni fan tedarik edebilirsiniz. Eğer İstanbul'daysanız 15 TL'ye kadar fanın aynısını bulabilirsiniz.

Sakın fanın ayağı yok sabitlensin diye yapıştırıcılar ile yapıştırmayın.

Kusura bakmayın başta yanlış anlamışım. Fanın ayağı kırıkken PC'yi 2 kez kullandım YouTube'den video izlemek için birinde kendi kendine kapandı sonra yeni fan aldım zaten şu an maksimum 57 derece oldu yükteyken.

Geri
Yukarı