5600X sistem nasıl?

10/10 sistem toplamışsınız bana göre. Hiçbir parça sorunlu değil. Kasa, güç kaynağı ve anakart tarafında biraz daha ucuza kaçılabilirdi fakat bu haliyle de gayet iyi olmuş. PCI-e 4.0 ihtiyacınız yoksa anakart olarak B450 TUF Pro-s veya B450 Tomahawk Max tercih edebilirsiniz. Bütün parçaları en uygun fiyata almaya çalışın. Bütçe el veriyorsa sisteme şimdiden bir soğutucu ekleyin. Kule tipi olarak 224-XT işinizi görür. Sıvı soğutma alıp işinizi sağlama almak istiyorsanız SilverStone PF240 veya Arctic Liquid Freezer II 240 işinizi fazlasıyla görecektir. Şimdiden iyi günlerde kullanın. :)

HYPER212 Black Edition aldim arkadasimin onerisiyle, iyi dilekleriniz için ayrıca teşekkürler.
Sistem genel olarak güzel. Ancak GT710'a 500 TL verilmez. İkinci el piyasasından uyguna bulmanızı öneririm çünkü gerçekten tek özelliği görüntü almak. Bir de PSU'dan emin olamadım, o fiyata Corsair RM750 de tercih edilebilir. Kasayı Corsair 4000D ya da 275r alırsanız 200 TL kâra geçersiniz bile.

Ekran karti al sat yenile gibi durumlarda isimi gorecegi için 0 aldim, belki haklisiniz uygun bulunabilirdi ama ugrasmak istemedim veya ikinci el urunler pek icime sinmiyor diyebiliriz. PSU ve kasaya gelirsek testleri goze alarak ve kalite kıstasıyla boyle bir secim yaptim umarim yanilmamisimdir.

Son düzenleme:
@the doppler effect Adata Core Reactor RM'ye göre oldukça iyi bir model. (RMx değil, düz RM'ye göre.) Aynı sınıfta olmalarına rağmen daha iyi verilere sahip. Diğer yandan kasa için yaptığınız yorum çok saçma. Farklı kasa tercihi yapılabilir fakat bunu 200TL kara geçmek için yapmak akıl karı değil. Kullanıcının seçtiği kasa gayet iyi. :)

Bütçe varsa PSU'nu en az 750W seçmeni tavsiye ederim. Tercihen 850W. Güçlü bir ekran kartı almak istersen PSU düşük kalabilir.

@wthn 3070Ti için önerilen güç kaynağı bile 600W. Bu sisteme gidecek en yüksek ekran kartı 2K için 3070/3070Ti olur. 1080P içinse 3060/3060Ti iş görecektir. Core Reactor 650W çok iyi seçim bana sorarsan. Sistem tam yük altında ortalama 450-500W'tan fazlasını tüketmeyecektir.

Sınırda çalışmasına gerek yok. Ne kadar az yüke girerse o kadar daha iyi. Ses ve ömür açısından.

@wthn Çoğu oyunda tam yük altına bile girmeyecek. Oraya yazdığım değer işlemci ve ekran kartı tam yükte çalışırken alacağı değer kullanıcının. Oyunlarda %50-60 yükte kullanılacağını düşünüyorum. Sorun yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı