5600X sistem nasıl?

Evet gönderide yazdığım PSU üzerinde hemfikiriz, kasayı değiştireceğim 1 yıl içinde. Onun dışında bir tavsiyeniz var mı? Diğer parçalar hakkında.
Anakart değiştirecek olursanız;

Selamlar dostlarım,
Başlıktan da anlaşılacağı üzere sizlere sistemimi sormak isterim. Biraz aceleye getirip topladığım için değiştireceğim parçalar mevcut. Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

MOBO: Gigabyte B550M-S2H AMD AM4 DDR4 ATX
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
GPU: Palit RTX3070 GAMINGPRO OC 8 GB 256Bit GDDR6
PSU: Gamepower GP-750 APFC 14cm 80+ Bronze 750W Power Supply
RAM: 2X XPG 8 GB Gammix D30 Red 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit
SSD: SanDisk Ultra NVMe 3D 1TB 2400MB-1950MB/s M.2 SSD SDSSDH3N-1T00-G25
CASE: Gamepower Horizon Gaming MESH 4*120mm RGB Fan Mesh

PSU'yu 1-2 ay idareten kullanıp daha sonra şu modele geçmeyi, 6-12 ay sonrasında da kasayı değiştirmeyi düşünüyorum.

Öneri ve tavsiyelerinize açığım, teşekkürler.

Anakartın B550 olduğuna bakmayın o fiyata çöp. PSU da kötü mümkünse Core Reactor veya değilse MWE Bronze alınır. Anakart olarak B550M Mortar veya mümkün değilse A-PRO falan olabilir veya daha da mümkünse Gaming Edge veya Tomahawk veya strix-F. D30 RAM'ler de çöp kötü zamzung B- die kullanıyor onun yerine Ballistix alın çok daha iyi.

Şu an 1000 TL PSU bütçe ayırdım 1 ay içerisinde değiştireceğim. Kasa için 6-12 ay kullanıp daha sonra değiştirmeyi düşündüm.

Kasa olarak bunu öneririm:

PSU olarak zaten Core Reactor düşünüyormuşsunuz.

Tavsiyen için çok teşekkür ederim dostum.

Kasa olarak bunu öneririm:

PSU olarak zaten Core Reactor düşünüyormuşsunuz.

Çok teşekkürler tavsiyen için dostum.

Anakartın B550 olduğuna bakmayın o fiyata çöp. PSU da kötü mümkünse Core Reactor veya değilse MWE Bronze alınır. Anakart olarak B550M Mortar veya mümkün değilse A-PRO falan olabilir veya daha da mümkünse Gaming Edge veya Tomahawk veya strix-F. D30 RAM'ler de çöp kötü zamzung B- die kullanıyor onun yerine Ballistix alın çok daha iyi.

En kısa sürede PSU Core Reactor ile değiştirmeyi, bir sene içerisinde de kasayı değiştirmeyi planlıyorum. Ancak şu an için uzun vadede RAM'larimi değiştirme planım yok. Çöp dediğiniz ürünlere aylarca çalışıp para verip aldım. Gönderime yorum yapan diğer arkadaşlar gibi seviyeli bir şekilde cevap verebilirdiniz, laubali bir şekilde de olsa yine de vaktinizi ayırıp tavsiye verdiğiniz için teşekkür ederim.

En kısa sürede PSU Core Reactor ile değiştirmeyi, bir sene içerisinde de kasayı değiştirmeyi planlıyorum. Ancak şu an için uzun vadede RAM'larimi değiştirme planım yok. Çöp dediğiniz ürünlere aylarca çalışıp para verip aldım. Gönderime yorum yapan diğer arkadaşlar gibi seviyeli bir şekilde cevap verebilirdiniz, laubali bir şekilde de olsa yine de vaktinizi ayırıp tavsiye verdiğiniz için teşekkür ederim.

Herkes kendisi gibi baba parası yiyor sanıyorlar.

Hayırlı olsun tekrardan.

RAM'ler gayet iyi, kasa ve PSU'yu zaten değiştirecekmişsiniz.

Anakartı da değiştirirseniz iyi olur, fakat sorun çıkartacağını düşünmüyorum.

Ben toplamadın diye varsayıp yazmıştım tam okumamışım konuyu. :d

Herkes kendisi gibi baba parası yiyor sanıyorlar.

Hayırlı olsun tekrardan.

RAM'ler gayet iyi, kasa ve PSU'yu zaten değiştirecekmişsiniz.

Anakartı da değiştirirseniz iyi olur, fakat sorun çıkartacağını düşünmüyorum.

1-2 Sene kullandıktan sonra sağlam bir anakart almayı düşünmüyor değilim, vakit ayırıp tavsiye verdiğin için çok teşekkür ederim dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı