5600X sıvı soğutucu ile 83 derece oluyor

5600X de az değil ki, 12 çekirdek oluyor sonuçta. Ama tabi TDP si düşük diğerlerine göre. Ama genelde onda da sıcak çalıştığını söyleyen var.
Bende 5800X var, Artic 280mmlik sıvı soğutucu kullanıyorum, radyatör+fan 6.5cm geliyor. Üstelik yine Artic Mx-4 termal macun kullanıyorum sıcaklıklar yük altında 85'den aşağı düşmüyor bir türlü, konusu var sitede. Ama oyunlarda falan sıkıntı çıkmıyor maşallahı var, son boostta 65-70 derecelerde gidiyor. Bizimkiler aslında birazda kendi kendimizi kasma mevzusu. İşlemci yüksek sıcaklıktan pc'yi yeniden başlatmıyorsa, sürekli frekans düşüşü yaşamıyorsa kasmanın anlamı yokta işte. :)
5600X 6 çekirdekli yanlız, 12 sanal çekirdeği var. Sanal çekirdek sıcaklığa etki etmiyor.
Ve üstte HwInfo64 görüntüsü atan arkadaşın bilgisayarında bir sorun var.
Ben de aynı işlemciyi kullanıyordum ve 75W güç çekiyordu maksimum. Arkadaşın 128W maksimum güç tüketimi. Bu da ısınmasına sebep oluyor. Isınma da ömrünü azaltıyor. Hadi 80 derece falan olsa tamam, ama uzun süre 100 derecede kullanmak mantıklı değil. Eğer 1-2 sene sonra değiştiririm diyorsan, kullanabilirsin. Ama aldı mı 10 sene kullanırım diyorsan 100 derece pek ideal değil.

3-4 güne kule tipi soğutucu alıcağım galiba bu dandik sıvı soğutucu pek bir işe yaramıyor fuma 2 almayı planlıyorum gelişmeleri aktarırım

Geri
Yukarı