5600X sıvı soğutucu ile 89 derece

ByTAZ

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dün B550 Gaming Wi-Fi 5600X işlemci MSI 360r V2 sıvı soğutuculu sistem kurdum. Anakart üzerinde her şey yerli yerinde görünüyor pompa fanı pompadan gelen girişte. CPU fanı pompanın altındaki fanların girişinde. Her şey normal gibi ama cinebech de 89 dereceyi görüyor boşta 51-55 arası geziyor. Sıvı soğutucnun içinden çıkan macunu kullandım sorun bu olabilir mi?

Merhaba dün B550 Gaming Wi-Fi 5600X işlemci MSI 360r V2 sıvı soğutuculu sistem kurdum. Anakart üzerinde her şey yerli yerinde görünüyor pompa fanı pompadan gelen girişte. CPU fanı pompanın altındaki fanların girişinde. Her şey normal gibi ama cinebech de 89 dereceyi görüyor boşta 51-55 arası geziyor. Sıvı soğutucnun içinden çıkan macunu kullandım sorun bu olabilir mi?
Her sıcaklık konusunda termal macun değişin diyenler gelmeden söyleyim. Kesinlikle bir sıkıntı var pompanın tam oturup oturmadığını kontrol edin. Radyatörün dışına mı basıyor havayı fanlar? Kesinlikle normal değil macun yanlış sürülse,berbat bir macun olsa bile normal değil. Turbo boost açık mı? OC yaptınız mı?

5600X gibi 65Wlık bir işlemcinin 360lık sıvı soğutmayla o sıcaklıklara çıkması mümkün değil.
Sıvı soğutmanızın ilk versiyonu kronik sorunlu bir model.
MSI Türkiye V2de ne kadar düzelttiler bilmiyorum. Garantisi devam ediyorsa incelemeye yollamanız uygun olur

Her sıcaklık konusunda termal macun değişin diyenler gelmeden söyleyim. Kesinlikle bir sıkıntı var pompanın tam oturup oturmadığını kontrol edin. Radyatörün dışına mı basıyor havayı fanlar? Kesinlikle normal değil macun yanlış sürülse, berbat bir macun olsa bile normal değil. Turbo Boost açık mı? OC yaptınız mı?

Hocam Turbo Boost açık olsa bile normal değil.

Oyunlarda kaç dereceyi görüyor?
Aynı 80 lere çıkıyor ani yükseliyor.

Her sıcaklık konusunda termal macun değişin diyenler gelmeden söyleyim. Kesinlikle bir sıkıntı var pompanın tam oturup oturmadığını kontrol edin. Radyatörün dışına mı basıyor havayı fanlar? Kesinlikle normal değil macun yanlış sürülse,berbat bir macun olsa bile normal değil. Turbo boost açık mı? OC yaptınız mı?
değil oc yapmadım hatta voltajı düşürüp denedim 1.2 lere yine aynı sonuç

@ByTAZ Sistemin fotoğrafını çekip yükler misin?
Soğutucuyu kasanın neresine monte ettin ?
Soğutucu bloğun işilemciye tam oturduğuna emin misin?
Soğutucu radyatör ve pompa fanlarının düzgün çalıştığına emin misin?

5600X gibi 65Wlık bir işlemcinin 360lık sıvı soğutmayla o sıcaklıklara çıkması mümkün değil.
Sıvı soğutmanızın ilk versiyonu kronik sorunlu bir model.
MSI Türkiye V2de ne kadar düzelttiler bilmiyorum. Garantisi devam ediyorsa incelemeye yollamanız uygun olur
sıfır aldım garantisi var. Şöyle bi sağlama yapıyorum pompa fanı çıkartıyorum pc yi açıyrum 70 lere filan çıkıyor yani pompa çalışıyor. Taktıgım zaman 20 derece düşüyor boştaki sıcaklıgı ama yeterli mi gelmiyor anlayamadım.

@ByTAZ Sistemin fotoğrafını çekip yükler misin?
Soğutucuyu kasanın neresine monte ettin ?
Soğutucu bloğun işilemciye tam oturduğuna emin misin?
Soğutucu radyatör ve pompa fanlarının düzgün çalıştığına emin misin?
ekledim üst en soldaki cpu fan girişine radyatörün altındaki fanları taktım. Yanındaki pump fana da radyatörün pompasından gelen kabloyu taktım. İkinci fotografta msı dragondaki fan hızları gösteriyor çalşıyor görünüyor.

Dosya Ekleri

• eb677d58-b58b-4949-b7c0-3230a31ca397.jpg
    eb677d58-b58b-4949-b7c0-3230a31ca397.jpg
    98,2 KB · Görüntüleme: 39
  • Adsız.png
    Adsız.png
    443,6 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
sıfır aldım garantisi var. Şöyle bi sağlama yapıyorum pompa fanı çıkartıyorum pc yi açıyrum 70 lere filan çıkıyor yani pompa çalışıyor. Taktıgım zaman 20 derece düşüyor boştaki sıcaklıgı ama yeterli mi gelmiyor anlayamadım.

ekledim üst en soldaki cpu fan girişine radyatörün altındaki fanları taktım. Yanındaki pump fana da radyatörün pompasından gelen kabloyu taktım. İkinci fotografta msı dragondaki fan hızları gösteriyor çalşıyor görünüyor.
Pompa hızını sabit bir değere ayarlamanı tavsiye ederim. Cpu sıcaklığına göre çalışınca paradoks olarak radyatör fan hızıyla çelişiyor. Ben pompayı %100 kullanıyorum sana uygun sessiz bir değeri bulup sabit bırak pompanın bu kadar düşük rmplerde çalışması uygun değil. Aio pompaları en iyi performansı sabit değerde verir
Kasayı daha geriden komple alan bir fotograf daha atarsan daha iyi olur gördüğüm kadarıyla montajda bir sorun yok.
Fan hızını ayarlayıp ryzenmaster adlı uygulamadan sıcaklık değerlerini tekrar paylaşır mısın?

BIOS’da pompa ve radyatör fanları maksimum devirde çalıştırmayı deneyin bir bakalım. Böyle stres testi yapın kaç derece görecek cihaz. Birde radyatör fanları kasa içine üflüyor olmasın?

Yeni konular

Geri
Yukarı