5600X sıvı soğutucu ile 89 derece

Pompa hızını sabit bir değere ayarlamanı tavsiye ederim. Cpu sıcaklığına göre çalışınca paradoks olarak radyatör fan hızıyla çelişiyor. Ben pompayı %100 kullanıyorum sana uygun sessiz bir değeri bulup sabit bırak pompanın bu kadar düşük rmplerde çalışması uygun değil. Aio pompaları en iyi performansı sabit değerde verir
Kasayı daha geriden komple alan bir fotograf daha atarsan daha iyi olur gördüğüm kadarıyla montajda bir sorun yok.
Fan hızını ayarlayıp ryzenmaster adlı uygulamadan sıcaklık değerlerini tekrar paylaşır mısıN
Ekledim şimdi kaç yapmalıyım yaşadığım problemin kaynagı bu mu acaba termal macun sipariş etmeli miyim teknik bir sorun yoksa macun sorun çıkarıyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 7da8b5df-7df0-45bb-9cdb-e60f878cb415.jpg
    7da8b5df-7df0-45bb-9cdb-e60f878cb415.jpg
    116,2 KB · Görüntüleme: 41
Ekledim şimdi kaç yapmalıyım yaşadığım problemin kaynagı bu mu acaba termal macun sipariş etmeli miyim teknik bir sorun yoksa macun sorun çıkarıyor olabilir mi?
Radyatör montajı pompaya hava kabarcığı gelmeyecek şekilde yapılmış.
radyatör havayı kasanın dışına üflemeli bundan emin olmalısın
Msi Aio yazılımı varsa oradan veya biostan Pump Speedi manuel olarak seçip %100 e ayarlar mısın?
Ayrıca Cpu fan(Radyatör)hızının da Grafiğine bakıp belirli bir sıcaklıktan sonra %100 e çıktığına emin ol.
Pompa 4200, fanlar da 2000rpm e kadaar çıkması lazım senin soğutucuda:
Daha sonra RyzenMasterdan sıcaklıklara bakalım

Şu an %100 de fanlar ufak bir düzelme var sanki.
Cinebench stres testi yapar mısın sıcaklıkları kontrol ederek.
Ayrıca şimdi fark ettim senin işlemcinin PBO değerleriyle oynanmış
ppt 500
tdc 200 nedir :)
PPT: 76W
TDC: 60A
EDC: 90A stok değerler bunlardır

Son düzenleme:
Cinebench stres testi yapar mısın sıcaklıkları kontrol ederek.
Ayrıca şimdi fark ettim senin işlemcinin PBO değerleriyle oynanmış
ppt 500
tdc 200 nedir :)
PPT: 76W
TDC: 60A
EDC: 90A stok değerler bunlardır
yine böyle oldu. Kurcalarken mi değiştirdim acaba etkiler mi bu durumu nerden değişelim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    561,7 KB · Görüntüleme: 25
yine böyle oldu. Kurcalarken mi değiştirdim acaba etkiler mi bu durumu nerden değişelim.
Tabi etkiler.
Ayrıca voltage curve de oynanmış -25 görüyorum
Bence sen bios ayarlarına git oradan set default de
Sonra sadece xmp profilini etkinleştir ve aio pump speedi %100e çek

Tabi etkiler.
Ayrıca voltage curve de oynanmış -25 görüyorum
Bence sen bios ayarlarına git oradan set default de
Sonra sadece xmp profilini etkinleştir ve aio pump speedi %100e çek
Sıfırladım. xmp etkinleştirip speedi ayarladım. Master dan tekrar baktıgımda ppt ve diğer değerler aynı 500 200 gibi. Cpu %5 kullanımda 50 derece şu an.

Sıfırladım. xmp etkinleştirip speedi ayarladım. Master dan tekrar baktıgımda ppt ve diğer değerler aynı 500 200 gibi. Cpu %5 kullanımda 50 derece şu an.
İşlemciye müdahale eden bir program var demek ki
Stok değerleri yukarıda attım
Temiz kurulum deneybilirsin

Geri
Yukarı