5600X soğutucu önerisi

Onyxians

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi işlemciyi CPB kapalı kullanıyorum malum yoksa su kaynatacak hale geliyor :) size sorum sıvı soğutma alınır mı? Yoksa kule tipi soğutucu işimi görür mü? Sıvı soğutma olursa 1500-2000 liraya kadar bütçem var. Aklımdaki soğutucular SilverStone pf 240 - Corsair H100X ve kule tipinde de ID coolıng SE 224 XT. Hangisini önerirsiniz?
Bu arada kasam ASUS TUF GT301

Kule tipi alsan yeterli demiştik, ben of Beauty and Rage. :)

SE 214 XT de alsan yeter, veya X129 + Wipaste C2 de olur.

100-200 lira fark var sanırım 224 XT ile, eğer SE 224 XT daha iyi derseniz direk onu alayım iyisi olsun :)
Teşekkürler bu arada cevaplar için.

100-200 TL daha vermeye gerek yok, X129 + C2 ile de tatmin edici bir performans alırsın. 5600X bu, ileri gitmeye gerek yok.

Bu arada kasanın üst tarafında fan yok önde 3 tane ve arkada 1 egzoz fan var. Kule tipi aldığımda üst tarafa da fan önerir misiniz alınır mı?

İhtiyaç yok, tek egzoz yeterli gelir.

Sıcaklık değerleriniz nedir ? Cpb pbo açık mı veya ekstra oc yaptınız mı ?

Teşekkürler
Anakartım MSI B550M Pro ve varsayılan ayarlarında kullanıyorum; Ekstra olarak yalnızca RAM'lerin frekansını otomatik olarak yükseltmeyi açtım.

PC boştayken 40-42 derecelerde geziniyor ama benim PC biraz kapalı bir konumda. Şuradan bakabilirsiniz.

Oyun oynarken ise (AAA oyunlar) düne kadar 70'i pek geçmiyordu ama havaların ısınmasıyla 80-85'leri rahat görüyor artık. Daha havadar bir kasa ve konum ile çok daha iyi değerler verecektir.

Ben, sıvıların geç ısınıp geç soğumasından kaynaklı olarak, oyun için kullanılacak PC'lerde sıvı soğutma önermiyorum. Anlık refleks tepkiler verebilecek kule tipi hava soğutmalardan daha iyi bir oyun performansı alabilirsiniz.

Dip not: Sıvı soğutma alanlar taşlayacak birazdan :)

Anakartım MSI B550M Pro ve varsayılan ayarlarında kullanıyorum; Ekstra olarak yalnızca RAM'lerin frekansını otomatik olarak yükseltmeyi açtım.

PC boştayken 40-42 derecelerde geziniyor ama benim PC biraz kapalı bir konumda. Şuradan bakabilirsiniz.

Oyun oynarken ise (AAA oyunlar) düne kadar 70'i pek geçmiyordu ama havaların ısınmasıyla 80-85'leri rahat görüyor artık. Daha havadar bir kasa ve konum ile çok daha iyi değerler verecektir.

Ben, sıvıların geç ısınıp geç soğumasından kaynaklı olarak, oyun için kullanılacak PC'lerde sıvı soğutma önermiyorum. Anlık refleks tepkiler verebilecek kule tipi hava soğutmalardan daha iyi bir oyun performansı alabilirsiniz.

Dip not: Sıvı soğutma alanlar taşlayacak birazdan :)
Anlıyorum teşekkürler peki kasanızın modeli nedir ?

Geri
Yukarı