5600X ve 3070 vs. 5800X ve 3060 Ti

Büyük işlemci her zaman ilerideki yükseltmeler için daha iyidir. Ve de FPS oyunlar oynuyorsanız da önemlidir.
Benim de aklımda aslında şöyle bir şey var ekran kartlarına el değmiyor alırken 3070 alıp ilk seçenekte 5600x ile desteklemek sonrasında işlemci yükseltmesi yapmak. Çünkü işlemci yükseltmek ekran kartı yükseltmekten maddi olarak daha kolay. 5600x 3070'i besleyeceğinden eminim ama kafamdaki soru işareti şu 3070'i beslerken cpu kullanımı %80 90'lara çıkar mı %60lardan sonrası beni huzursuz ediyor.

Benim de aklımda aslında şöyle bir şey var ekran kartlarına el değmiyor alırken 3070 alıp ilk seçenekte 5600x ile desteklemek sonrasında işlemci yükseltmesi yapmak. Çünkü işlemci yükseltmek ekran kartı yükseltmekten maddi olarak daha kolay. 5600x 3070'i besleyeceğinden eminim ama kafamdaki soru işareti şu 3070'i beslerken cpu kullanımı %80 90'lara çıkar mı %60lardan sonrası beni huzursuz ediyor.
3070'i besliyor olması lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun amaçlı alınacaksa 5600X olan konfigürasyon daha mantıklı. CPU tabanlı oyunlarda bile bu iki işlemci arasında pek fark yok. Üstelik stok soğutucuyla dizginlenebilen bir işlemci. Burada tasarruf edilen parayla yüksek frekanslı, düşük gecikmeli bir bellek alınarak oyun performansı daha da arttırılabilir.

Geri
Yukarı